made in eu

Voděodolná bavlna

Bavlna patří od nepaměti mezi ideální materiály pro výrobu oděvů. Už staří Egypťané používali bavlněné tkaniny před více jak 6 000 lety. Výrobky jsou příjemné na omak, jsou vzdušné a mohou sát značné množství vlhkosti, například potu. Výhodou pro outdoor je i její odolnost proti ohni a velmi dobrá pevnost v tahu a oděru. Stejně dobře jako pot, ale saje vodu z deště a těžkne, což je při delší době schnutí její nevýhoda – teda byla nevýhoda, povrchová úprava Hydrofobic extreme od společnosti Nanomembrane tomuto zabrání. 

3658

Vědci se inspirovali při vývoji super vodoodpudivého povrchu přírodou, přesněji lotosovým květem. Principem super hydrofobní úpravy Hydrofobic extreme je, že každé jednotlivé vlákno obalí neviditelnou vrstvou nanočástic. Tato ochrana způsobí, že suché nečistoty, jako je například prach se na látce neudrží a vlhké nečistoty nepronikají do struktury. Voda, víno, káva nebo mastnoty vytvoří na upravených textiliích a netextilních površích perličky. Navíc je možné upravené povrchy prát či čistit běžnými čisticími prostředky.

3661

První bundou z robustní bavlněné ripstop tkaniny s úpravou Hydrofobic extreme je HIGHLANDER. Propracovaný anatomický střih bundy perfektně sedne, neomezuje pohyblivost paží a je maximálně pohodlný. Ideální bunda pro nejrozmanitější outdoorové aktivity, které nevadí když si v ní sednete k ohni. Testována a vyvíjena ve spolupráci s Tomášem Hanušem, mistrem Evropy a vice mistrem světa v 3D lukostřelbě. DO ESHOPU>>> 

3660

DEFENDER - Praktické a robustní univerzální cestovatelské kalhoty pro spolehlivé dlouhodobé nasazení. Jsou obohaceny o celou řadu doplňků a kapes. Životnost a vysoká užitná hodnota činí z modelu DEFENDER ideální kalhoty pro širokou skupinu zákazníků pohybujících se v outdoorovém prostředí v náročných podmínkách. Vhodné i pro nejnáročnější expediční akce. Propracovaný anatomický střih kalhot perfektně sedne.
DO ESHOPU>>>


3655

Upravená nanovlákenná vrstva úpravou Hydrofobic Extreme. Na rozdíl od běžných hydrofobních či olejofobních úprav nedochází k ucpávání mezivlákenných pórů, a tím ke zhoršení odvodu vlhkosti od pokožky těla skrz textilii.

3654

Klasická impregnace na bázi mikročástic nanesená na nanovlákennou vrstvu. Je vidět jak se látka "zavřela" prodyšnost jde tedy zákonitě dolů.

3657

Upravené povrchy lze prát či čistit běžnými čisticími prostředky a je vědecky prokázáno, že životnost úpravy Hydrofobic Extreme oproti konkurenčním materiálům je několikanásobně delší, tím šetří zákazníkovi čas a peníze. Životnost Hydrofobic Extreme oproti běžním úpravám na bázi silikonů nebo fluorkarbonů je znázorněnu na grafu, který je výsledkem vědecké práce vědců na Technické univerzitě v Liberci.

3659

HYDROFOBIC EXTREME je ukázkou, jak může být textilní průmysl šetrný k přírodě. Narozdíl od konkurence úprava HYDROFOBIC EXTREME nepoužívá při úpravě textilií VODU! Nejen, že nedochází ke kontaminaci vody, ale také dochází k úspoře energie, jelikož není nutné upravenou textilii sušit, neboť veškeré úpravy jsou za sucha.