made in eu

Materiály

1895
4WAYTEX jsou naše materiály se sendvičovou strukturou. Obvykle jde o softshelly s velmi dobrými parametry prodyšnosti a dostatečnou odolností proti větru nebo vodě. Oblečení z materiálu 4WAYTEX je ideální pro veškeré běžné outdoorové aktivity či každodenní nošení. Zabezpečuje komfort a pohodlí uživatele za každého počasí.
5894
Climashield HL - Mikrovlákenná izolace vhodná pro oblečení do extrémních podmínek. Vyráběno v USA, vyvinuta pro potřeby US Army a splňující tedy nejnáročnější požadavky pro přežití a hlavně komfort v outdoorových podmínkách. Ze všech námi používaných roun jej objektivně hodnotíme jako materiál s nejlepšími termoizolačními vlastnostmi. Vysoce pružná vlákna se snadno stlačí a po rozložení se vrací zpět do původního tvaru. Velmi snadná a nenáročná údržba i běžným šetrným praním. Skvělá funkční alternativa péřovému oblečení, i do náročných expedičních podmínek.
1954
Coolmax® je technicky vysoce vyspělý materiál speciálně vyvinutý, aby odváděl pot uživatele a zvyšoval tak pohodlí nošení. Pleteniny Coolmax® jsou vyrobeny ze speciálně zpracovaných polyesterových vláken ADVANSA se zvětšenou povrchovou plochou. Toto speciální vlákno se čtyřmi nebo šesti kanálky vyváří velmi efektivní transportní systém, který pohlcuje tělesnou vlhkost a transportuje ji do horních vrstev tkaniny. Ideální jako prádlo pro horké letní dny, či náročnější outdoorové aktivity. Velmi efektivní je jeho využití jako vnitřní kontaktní vrstvy i u lehkých softshellových materiálů, zpříjemňuje tak pocit uživatele při nošení a zvyšuje funkčnost daného oblečení, například u kalhot BADILE, CRUISE, bundy DRU
1882
CORDURA® je trvanlivý, univerzální a spolehlivý materiál vyrobený technologií velmi pevných vláken. Je velmi odolný vůči mechanickému namáhání, oděru, a z něj vyrobené oblečení má výbornou mechanickou odolnost a velmi dlouhou životnost.
1883
Diaplex - Neporézní membrána založená na polymerech s tvarovou pamětí. DIAPLEX je inteligentní a přizpůsobivý materiál, který zajišťuje maximální komfort uživatele. Za velmi nízkých teplot pod bodem mrazu se molekulární řetězec polymeru uzavírá a umožňuje jen minimální nutný průchod vodních par. Při zvýšení teploty membrány nad 10°C, se aktivuje tvarová paměť, polymery se rozestoupí a umožní tak větší propustnost membrány pro vodní páru. Patent společnosti Mitsubishi Heavy Industries. Vyrobeno v Japonsku.
1884
Dynamic Softshell - 2 nebo 3 vrstvý laminát s dokonalou propustností. Tento materiál byl vyvinut se zvláštním důrazem na propustnost pro vodní páru, nízkou váhu a dostatečnou ochranu proti větru a vodě. Lehký splývavý laminát s vnitřní izolační vlněnou vrstvou. Uživateli zajišťuje vynikající komfort a odvětrávání i při náročnější outdoorové aktivitě a zároveň zabezpečuje skvělou ochranu proti větru. 3-vrstvá varianta s membránou zajišťuje i dostatečnou voděodolnost.
1885
DuPont Sorona – Espol - vlákno Sorona® je vyrobené z obnovitelných organických surovin. Tkanina obsahuje 37 hmotnostních % materiálu obnovitelného rostlinného původu. Látky z vláken Sorona® jsou velmi měkké, pevné a rychleschnoucí. Oblečení z tohoto materiálu je příjemné na nošení, elastické, pohodlné a zároveň vysoce odolné vůči mechanickému namáhání a oděru.
1956
Ezanagi - Membrána Ezanagi je tvořena polyuretanem bez mikro-pórů s dokonalou nepropustností pro vodu. Membrána pohlcuje vlhkost, oděv zůstává suchý, je minimalizována kondenzace páry, a to i v chladném počasí. Patent společnosti Mitsubishi Heavy Industries, vyrobeno v Japonsku. Ideální pro oblečení do nejnáročnějších klimatických podmínek, kde uživatel potřebuje velmi dobrou prodyšnost a současně maximální ochranu proti nepřízni počasí, dešti, sněhu, větru. To zcela splňuje tato špičková japonská membrána.
1946
Freshcool je kombinace dvou technologií v jedné textilii. V první řadě skvěle zajišťuje odvod potu od těla jeho rychlý transport od pokožky. Vnější vrstva chrání materiál proti vodě, znečištění a skvrnám. Dokonalá funkčnost ideální pro oblečení určené všem outdoorovým nadšencům.
5895

Gelanots - Měkký a elastický hardshell s tenkou neporézní hydrofilní membránou. Přesto se vyznačuje vynikající voděodolností, větruodolností a výbornou prodyšností. Membrána Gelanots umožňuje vysoký uživatelský komfort během i těch nejtěžších outdoorových aktivit. Vyrábí Toyota Tsusho (Japonsko).

5897

Gelanots HB - Extrémně tenká neporézní hydrofilní membrána (12 – 15 micronů) se vyznačuje vynikající voděodolností a zároveň extrémní prodyšností. Díky těmto vlastnostem Gelanots HB udržuje optimální tělesnou teplotu a komfort uvnitř oděvu i v těch nejnáročnějších podmínkách. Prodyšnost až 39.000 g/m2/24h. Vyrábí Toyota Tsusho (Japonsko).

1949

Hybridní system - Inteligentní konstrukce oblečení, jejíž hlavním smyslem je docílit optimální funkčnosti výrobku a tím zajistit ten nejlepší možný komfort pro uživatele. Optimální funkčnost výrobku (“WWV” – nepropustnost pro vodu, odolnosti proti větru, propustnost pro páru). V zásadě se jedná o spojení membránového a nemembránového materiálu doplněného funkčním úpletem pro optimalizaci funkce. U softshellových bund jde například o použití prodyšnějšího materiálu v bocích, loktech, na zádech, prostě všude tam kde se uživatel více potí a kde potřebuje intenzivněji odvětrávat. Základ bundy je přitom s membránou a zajišťuje tak zároveň základní ochraně i proti větru a dešti.

5898

Hydrophobic extreme - Jedná se hydrofobní a olejofobní úpravu textilií, ať už tkanin, pletenin či netkaných textilií. Na povrchu se vytvoří tenká nanovrstvička flourkarbonu, a tím vznikne extrémně vodoodpudivý a olejofobní povrch. Principem Hydrophobic Extreme úpravy od společnosti NANOMEMBRANE je, že se každé jednotlivé vlákno obalí tenkou vrstvou nanočástic. Výsledkem je extrémně vysoká úroveň hydrofobní a olejofobní úpravy, která nedá vodě, vínu, kávě nebo mastnotám žádnou šanci, aby ulpěly na povrchu textilie, a tu znečistily či dokonce poškodily - Samočisticí schopnost - Zcela neutrální vůči pokožce.

1881
Cool comfort - Měkká a pohodlná tkanina. Příjemně chladivá na dotek a pohlcující tělesnou vlhkost. Vysoká trvanlivost - její komfortní vlastnosti zůstanou zachovány i po řadě vyprání.
1957
Microlight - Pevná a velmi lehká tkanina z nejjemnějších textilních vláken. Pro svou hustou strukturu je tato látka dokonale vhodná pro kombinaci s izolačními materiály (Primaloft, eco2sy, Dupont, apod.). Hlavní výhodou materiálu micro-light je jeho velmi nízká váha (30 – 50 g/m2), vynikající odolnost proti větru a dobrá sbalitelnost. Tkanina je opatřena úpravou DWR, takže je také částečně nepropustná pro vodu. Uživatel tak získává skvělou ochranu proti nepříznivým povětrnostním podmínkám, navíc oblečení, které je velmi lehké a přitom sbalitelné do velmi malého objemu.
1887
Moisture Management - Speciálně upravená polyamidová tkanina pro zvýšený transport vlhkosti na vnější povrch textilie. Vynikající funkčnost zabezpečující odvod potu od těla a udržení komfortu uživatele i při náročnějších outdoorových aktivitách.
5899
Materiál No wind® je větruodolný fleece materiál s vysokými hodnotami prodyšnosti a paropropustnosti.
5900
Pertex Endurance® - Ultra-tenký prodyšný zátěr, který je zároveň vysoce prodyšný a také odolný proti větru a vodě. Materiál nepropouští prachové peří. Výrobky z tohoto materiálu jsou velmi lehké a výborně sbalitelné.
5901
Pertex Quantum® - Je nejlehčí materiál vyráběný značkou Pertex s opravdu muší váhou kolem 30 g/m2. Používají nitě nejlepší kvality  s maximálním počtem vláken. Pertex Quantum®vykazuje nejlepší hodnoty v poměru pevnost / hmotnost.
5902
Polartec® Alpha® - Je novinkou v syntetických izolacích. Nabízí kombinaci lehké tepelné ochrany a perfektní prodyšnosti. Polartec Alpha izolace je velmi odolná a má stabilnější konstrukci než jiné syntetické izolace, vnitřní strana napomáhá svou stavbou rychlému odvodu vlhkosti od těla. To umožňuje produkty z Polartec Alpha využít pro širším spektrum outdoorových činností než by dovolovala klasická izolace.
5904
Materiály Polartec® Power Dry® pro maximálně efektivní a rychlý transport vlhkosti od těla. Pokožka uživatele zůstává suchá i při náročné outdoorové aktivitě, oblečení je velmi příjemné na dotek. Ideální pro běžce, bikery, horolezce, lyžaře, prostě všechny outdoorové nadšence. Všechny materiály této série jsou tvořeny patentovanou dvojitou pletenou strukturou, která používá dva různé druhy příze na každé straně látky. Tím vznikají dva různé povrchy: jeden optimalizovaný pro odvod vlhkosti z kůže a druhý pro rychlé schnutí.
5906
Látky Polartec® Power Stretch® se dokonale přizpůsobují tvaru těla svojí nadprůměrnou strečovostí, ve 4 směrech. Materiály jsou velmi pohodlné, s vynikajícími termoizolačními schopnostmi a skvělou prodyšností. Řada z nich má patentované složení se dvěma různými povrchy jedinečných vlastností: trvanlivá, hladká vnější vrstva je odolná proti větru a oděru, zatímco měkká vnitřní izolační vrstva uchovává tělo v suchu, teple a pohodlí odváděním vlhkosti. Ideální celoroční nebo zimní izolační vrstva, velmi komfortní, s velmi dobrou odolností a životností.
5903
Polartec® Wind Pro® - Unikátní konstrukce úpletu na vnější straně nabízí maximální tepelnou izolaci a 4krát větší ochranu proti větru než klasický fleece materiál, při zachování maximální prodyšnosti. Díky povrchové úpravě DWR je materiál odolný vůči vzdušné vlhkosti a sněhu. Univerzální materiál pro široké spektrum využití v outdoorovém i volnočasovém oblečení.
5905
PrimaLoft® Gold je velmi účinná mikrovlákenná izolace s nejlepší sbalitelností na trhu. Skvěle chrání proti zimě, je nesmáčivá, izolační vlastnosti si uchovává i vlhká. Díky své opravdu výjimečně dobré stlačitelnosti umožňuje snadné kompresní sbalení do minimálního objemu. Snadná a nenáročná údržba i běžným šetrným praním. Oblečení z PrimaLoft® Gold je prostě izolační jistota v horách i ve městě, je teplé, příjemné, sbalitelné a lehké. Špička mezi izolačními materiály díky kombinaci izolačních vlastností a současné sbalitelnosti do minimálního objemu.
5905
PrimaLoft® Silver je známá mikrovlákenná izolace která zajišťuje výbornou ochranu proti chladu. Je přitom velmi lehká, nesmáčivá, velmi odolná proti vodě a dobře stlačitelná. Velmi snadná a nenáročná údržba i běžným šetrným praním. Izolační vlastnosti tkaniny PrimaLoft® Silver uchovávají tělo v teple, suchu a pohodlí i za extrémních podmínek.
1951
Pontetorto Tecnostretch je materiál s vynikající elasticitou a prodyšností. Zabezpečující ochranu proti chladu jako vnější nebo druhá vrstva oblečení. Hladká vnější vrstva je dobře odolná proti větru a zabraňuje oděru, zatímco izolační vnitřní vrstva uchovává tělo v suchu, teple a pohodlí odváděním vlhkosti. Ideální celoroční nebo zimní vnitřní vrstva, velmi pohodlná a s dobrou odolností a životností. Ideální volba pro pulovery či bundy na jakékoli outdoorové aktivity nebo každodenní běžné nošení.
1948
Tecnowool - Výjimečná funkční kombinace vláken merino vlny se syntetickými vlákny. Díky podílu vlněných vláken zabezpečuje použitý materiál dobrou ochranu proti chladu a resistenci vůči tělesnému zápachu i při několikadenním, například expedičním, nošení. Funkční syntetická vlákna zároveň zajišťují rychlé schnutí těchto produktů a kompenzují tak obvyklou nevýhodu čistě vlněného prádla. Oblečení tedy nezůstává tak dlouho vlhké, jako pouhá vlna. Dokonalá kombinace pro sport a jiné outdoorové aktivity. Móda ve spojení s technologií. Vnější povrch je trvanlivý a zůstává měkký i po opakovaném praní.
1952
ADVANSA ThermoCool je tkanina určená pro optimální termoregulaci inteligentním křížením vláken, které umožňuje odpařování a ochlazování nebo naopak udržování tělesného tepla, podle stavu počasí. Skvělý materiál pro komfortní outdoorové oblečení.
1953
Materiál Thermolite® je vynikající a lehký termoizolační materiál. Používaný buď jako úplet pro teplé zimní spodní prádlo (Directalpine T3 řada). Nebo jako vnitřní vrstva kombinované textilie, která napomáhá ochraně proti chladu. Své skvělé vlastnosti si zachovává, i když je vlhká. Principielně jde o pleteniny nebo softshelly z dutých vláken ADVANSA, jejichž vzduchem naplněná vnitřní dutina zvyšuje izolační schopnosti materiálu. Výrobky z Thermolite jsou pohodlné a lehká, zvyšují ochranu proti chladu jak za běžných podmínek, tak v mokru a umožňují přitom uživateli dokonalou volnost pohybu.