made in eu

Outdoorové minimum

CO JE TO SOFTSHELL?
Materiály, které spojují vlastnosti svrchní a střední vrstvy. Soft Shell ti nabízí dobrý tepelný komfort a ochranu před počasím. Udrží tě v suchu a pohodě, je vysoce prodyšný a velmi dobře odolává i větru. Snadno se udržuje a rychle schne.

CO JE TO HARDSHELL?
Obecně je tento termín používá pro svrchní vrstvu, která chrání před nepřízní počasí. Hraje nejvýznamnější roli v systému vrstvení oblečení. Pokud tato svrchní část selže, spodní izolace nebude správně fungovat. Vnější vrstva musí zachovat izolační vrstvu suchou. To znamená, že, musí být nepromokavá a současně prodyšná. A navíc musí zastavit tzv. efekt chlazení větrem to znamená že musí být větruvzdorná.

CO JE TO ZÁTĚR?
Jak již můžete vyrozumět z názvu je to něco „zatřeného“. Zátěr vzniká nanesením tenké vrstvy speciální hmoty na bázi polyurethanu přímo na vnitřní část materiálu. Vzniká tak nepromokavá vysoce ohebná povrchová úprava látky. Zátěr může být různě silný – čím silnější, tím větší odolnost proti vodě, naopak nižší prodyšnost.

CO JE TO LAMINÁT?
Je to spojení alespoň dvou různých vrstev. Membrána (tenký voděodolný materiál) je nalepena na vrchní materiál. U DIRECTALPINE naleznete dva druhy laminátu:

3-vrstvý – odolný, robustní, složení: svrchní látka / membrána / vnitřní krycí látka, není potřeba podšívka

2,5-vrstvý – lehký, pohodlný, lehce sbalitelný (nezabere tedy moc místa), složení: svrchní látka / membrána / vnitřní uhlíková vrstva chrání samotnou membránu, díky této vrstvě také není nutná podšívka (síťovina)

2-vrstvý – složení: svrchní látka / membrána, obyčejně se používá s podšívkou nebo síťovinou, membrána je nalaminována přímo na vrchní material; tento typ DIRECTALPINE nepoužívá

CO JE TO FLEECE?
Pro výrobu fleecu se nejčastěji používá 100% polyester, který se zpracovává do krouceného vlákna (na jeho výrobu se používají i recyklované PET lahve). To se následně splétá a povrch textilie se drátěným kartáčem upravuje do vlasu. Takto upravený materiál má velmi dobré izolační vlastnosti jak za sucha tak i za mokra. V posledních letech se do těchto polyesterových tkanin začaly přidávat i další materiály, které zaručí pružnost (elastomery) nebo odolnost větru a vodě (různé membrány). U DIRECTALPINE se setkáte s fleeceovými materiály Polartec Power Stretch, Polartec classic, Tecnostretch, Tecnopile.

CO JE TO HIGHLOFT?
Je to vlastně zkrácený název pro Polartec Thermal Pro High Loft, materiál, který je variantou fleecu a který je v současné době považován za jeden z nejlehčích a nejteplejších ve smyslu druhé vrstvy oblékání – izolace. Vyznačuje se vysokým vyčesaným vlasem. Při stejné hmotnosti materiálu, tedy i výrobku například bundy, má highloft až o 50% lepší izolační vlastnosti než fleece. Prakticky vás tedy highloftová bunda hřeje až o polovinu lépe než stejně těžká fleesová bunda.

CO JE TO MICROFLEECE?
Jedná se o velice lehký fleecový materiál s tepelným komfortem. Microfleece zaručuje vysoký komfort při nošení a dokonalý transport vlhkosti od těla ven. Tato vlastnost má neocenitelný význam při použití dalších vrstev oblečení. Textilie je velice jednoduchá na údržbu, dobře se pere, je jemná a nebrání pohybu.

CO JE TO PERTEX?
Pertex je jednou z nejjemnějších a nejlehčích látek na trhu s vynikající prodyšností a větruvzdorností. Pertex je tkán z velmi jemných vysokopevnostních přízí, což tvoří vynikající ochranu proti větru, aniž by byl použit zátěr nebo membrána. Mezi další výhody Pertexu patří velká pevnost, oděruodolnost, měkký omak a výborná stlačitelnost.

CO JE TO PRIMALOFT?
PrimaLoft je jeden z nejvýkonnějších tepelně izolačních materiálů pro outdoorové a extremní použití na současném trhu. V mnoha ohledech se podobá peří, s tím rozdílem, že PRIMALOFT neabsorbuje vodu a jeho vysoký výkon a tepelně izolační schopnosti se téměř nesnižují ve vlhkém prostředí. Primaloft se vyrábí v několika variantách, firma Direct Alpine používá dva typy:

PRIMALOFT ONE – tvořen z mikrovláken, které dodávají vzniklému rounu: měkkost, lehkost a odolnost proti vodě.

PRIMALOFT SPORT – tvořen kombinací dvou typů mikrovláken, silnější zajišťují vzniklému rounu tzv. loft, tedy nadýchanost. Rouno se po stlačení opět vrací do původní podoby.

Chceš slevu?