made in eu

Velmi lehká univerzální bunda určená pro veškeré horské, lezecké i jakékoli další outdoorové aktivity. Anatomicky propracovaný střih a strečovost zaručuje uživateli maximální pohodlí. Použitý materiál (Cordura) zabezpečuje dostatečnou ochranu proti větru,

Bundu jsme vyprodali

Můžete si vybrat z aktuální nabídky "série DRU" nebo zobrazit všechny bundy.

TECHNICKÉ INFORMACE

Kód 54393.032
Barva red
Hmotnost 380 g (L)
Materiál Cordura ® WBL systém: velice lehký oděruvzdorný materiál 46% Cordura ® (PAD) +32% Tactel ® (PES)+ 14% Lycra ® (PUR) + 8% Coolmax ® (PES), DWR (PFOA free, ECO Friendly)

POPIS

 • Tvarovaný límec s navazující jednoduchou funkční a praktickou kapucí. Kapuce nijak neomezuje ve výhledu či pohybu, lze výborně použít i pod přilbu.
 • Možnost snadného sbalení do kapuce a přichycení k sedáku či batohu.
 • Asymetrický centrální zip nezasahuje do obličeje.
 • Dvě prostorné boční zipové kapsy posunuté nahoru pro snadnou dostupnost i se zapnutým bederním pásem batohu, jedna praktická rukávová kapsa.
 • Anatomicky tvarované rukávy ukončené elastickou lemovkou, možnost přetažení přes zápěstí, otvor pro palec.
 • Prodloužený zadní díl.
 • Jednoruční stahování tvarovaného spodního okraje.
 • Cordura WBL system (Wicking, Barrier, Lightweight) - Směsová tkanina Coolmax® (odvod vlhkosti) + Cordura (oděruodolnost a pevnost), částečná odolnost proti vodě a větru.
 • YKK-zipy
 • Kolekce Léto 2017
 • Na léto 2017 objednali: ADAM SPORT Ružomberok - HANIBAL SPORT Praha - HANIBAL SPORT Brno - SPORT BÁRT Ústí nad Orlicí
 • Vyrobeno v České republice
 • Ekologicky zodpovědná výroba - NATURE FRIENDLY více zde

SLOVO DESIGNÉRA

Bundu DRU jsem navrhl po obrovském úspěchu modelové řady kalhot CRUISE ze stejného materiálu. Velmi spokojení zákazníci, skvělý materiál, odolnost, prostě jasný kandidát k dalšímu vývoji. Lehká textilie ze značkového vlákna Cordura s vnitřním nápletem vláken Coolmaxu. Tenhle materiál učaroval nejen mně, ale i tisícům spokojených zákazníků po celém světě, kteří s ním již mají zkušenost. Takže vývoj nové bundy, která by "šla do kompletu" s kalhotami, pro mě byl dalším jasným krokem.

Strečovost, odolnost, lehkost, ochrana proti větru, celkově prostě komfort. Co víc si přát. I se střihem jsem si hodně pohrál, abych tyto skvělé vlastnosti co nejvíce využil a zúročil pro pohodlí uživatele. Myslím, že vznikla velmi povedená bunda, pro nejširší spektrum outdoorových sportů. Díky nadšeným reakcím členům našeho testovacího týmu a prvním uživatelským recenzím jsem o výsledku pevně přesvědčen. Střih jsem upravil více na tělo a dovolí ti třeba při lezení zvednout ruce, aniž by došlo k nadměrnému vyhrnutí bundy. Hlavní zip je asymetrický a kromě toho, že bundě dává zajímavý a technický vzhled, nevadí ti na bradě a netahá za vousy. Do zipových kapes se dostaneš i s nasazeným sedákem, doplňková kapsa – třeba na mobil – je na levém rukávu. Rukávy jsou prodloužené a zakončené elastickým lemem, doplněné dírou na palec, což je jednak prevence před jejich vyhrnutím a také to zvyšuje komfort nošení a příjemně ochrání hřbet ruky a hlavně šlachy na zápěstí, jak dobré pro dlouhé lezení! Kapuce je tak akorát pod helmu a pod lemem ukrývá poutko, které se při balení bundy dá spojit s poutkem na krku. Výsledný balíček pak snadno cvakneš karabinou na sedák nebo na batoh. V případě potřeba tak máš bundu hned po ruce, snadno a rychle se do ní oblékneš a jsi v teple a v pohodě.

Bundu DRU bych doporučil všude tam, kde potřebuješ lehkou, větru odolnou, vysoce prodyšnou bundu, která ovšem bez problémů vydrží i nějaké to hrubší zacházení. Takže ji vezmi rozhodně na lezení a to nejen do stěn, ale protáhni ji i spárami, neboj, vydrží to s přehledem. Pokud si občas usteleš na kole při downhillu, je pro tebe také jako dělaná, materiál fakt hodně vydrží. Super je i na treking a VHT, ochrání tě před větrem na "inlajnech", v zimě tě její funkčnost potěší na skialpech, běžkách i sněžnicích. Podle mě, patří takováhle bunda určitě do báglu minimálně na každou letní túru do hor. Koupě bundy DRU je investicí na dlouhou dobu, která se ti mnohonásobně vrátí. Při všech tvých dobrodružstvích bude tvým věrným parťákem a to opravdu na dlouhou, dlouhou dobu.

Radek Nováček

Chceš slevu?