made in eu

Pulovr speciální konstrukce vyznačující se skvělým poměrem nízké váhy a dostatečné tepelné ochrany. Vynikající izolace Primaloft® kombinovaná ve dvou gramážích podle potřeb termoregulace těla. Anatomický přiléhavý střih. Nízká váha, měkkost a sbalitelnost

Pulover jsme vyprodali

Můžete si vybrat z aktuální nabídky "pulovery" nebo z celého katalogu.

TECHNICKÉ INFORMACE

Kód 55340.031
Barva yellow/blue
Hmotnost 390 g (L)
Materiál Pertex Quantum 35 g/m2 (100% PAD), DWR finish (PFOA free, ECO Friendly) Výplň: PrimaLoft® Gold 133 g/m2 PrimaLoft® Silver 60 g/m2 (100% PES)

POPIS

 • Vyšší tvarovaný límec s hřejivou microfleecovou vrstvou a asymetrickým středovým zipem netlačí na krku ani na bradě.
 • Náprsní kapsa, pulovr do ní lze sbalit pro transport (minimální objem), praktická vnitřní kapsa.
 • Anatomické rukávy ukončené teplou elastickou manžetou se zajištěním k palci, v rukávech použita nižší gramáž izolace.
 • Reflexní loga, identifikační štítek.
 • Tvarovaný spodní okraj s prodlouženým zadním dílem, elasticky ukončen.
 • Větruodolná lehká tkanina Pertex Quantum s vnitřní nejmodernější izolací Primaloft® One, která je oproti peří nenáročná na údržbu.
 • FLAKE - Testují a používají profesionální čeští horští vůdci, členové UIAGM.
 • YKK - zipy
 • Vyrobeno v České republice
 • Kolekce zima 2016-17
 • Ekologicky šetrný výrobek - NATURE FRIENDLY více zde

SLOVO DESIGNÉRA

Primaloftová bunda FLAKE vychází z myšlenky „balancu“ maximální izolační schopnosti při minimální váze a objemu. Jde o skutečně vyjímečný model! Díky nejlepší typu izolace Primaloft – PRIMALOFT ONE – je vlastně docíleno funkčnosti a vlastností srovnatelných s peří. Tato nejmodernější izolace světa zaručuje maximální funkčnost a jednoduchou údržbu.

Vyšší, anatomický, límec je vypodšívkován microfleecem. Límec je tedy vždy příjemný na tělo. Centrální zip je vsazen asymetricky do strany, jeho horní část se tedy nijak nedotýká brady ani krku, nepřekáží a netlačí, nezachytává se do vousů a nechladí na bradě. Konstrukčně je tedy kompatibilní a perfektně kombinovatelný například se záložní bundou GUIDE nebo powerstretchovým puloverem CIMA PLUS. Vrchní zipová kapsa je dostatečně velká i pro nošení objemných věcí (laviňák, mapa nebo i rukavice). Můžeš ji ale i otočit naruby, celou bundu do ní sbalit a zapnout jí oboustranným zipem do malinkého balíčku. Máš tak malinký balíček, polštářek, pouhých 30 deka tak důležitého tepla pro tvojí akci! Horní část bundy, ramena a záda jsou ze silnější vrstvy Primaloftu (130g/m), protože právě v těchto partiích nejvíce oceníš zesílenou vrstvu izolace. Zbytek bundy, tedy přední dolní část, boky a rukávy, jsou odlehčeny, z 60g/m Primaloftu, a právě touto fyziologickou kombinací je docílen ten vyjímečný poměr: dostatečná izolace a velmi nízká váha. Rukávy jsou ukončeny velmi pocitově příjemnou měkkou manžetou, která perfektně obepíná zápěstí. Spodní okraj bundy je anatomicky tvarovaný, zadek dostatečně prodloužen a elasticky lemován tak, že přesně kopíruje obvod těla.

FLAKE je opravdová pecka pro specialisty a „lovce gramů“. Neumím si představit, že bych někdy vyrazil na jakoukoli tůru do hor bez toho, že bych v horní kapse batohu měl tenhle malej balíček pro případ náhlýho ochlazení. Ale i třeba jen v létě, kdy se jede jen na skalky, je FLAKE skvělej doplněk do lezeckýho báglu, ať už při jištění, toulání se skalami nebo zpříjemnění večerního posezení u ohně. Proti fleesce má výhodu, že svrchní nylon perfektně zabraňuje profouknutí bundy při větru. Hlavně si ho oblíbíš pro jakoukoli akci v horách. Zažil jsem už hodně situací, kvůli kterým na tento pulover osobně nedám dopustit! Ať už večerní „prásknutí“ se na skialpech kdy rychle zalezlo slunce, teplota se západem spadla o 15 stupňů a do bivaku byla ještě hodina. Stačilo rychle svléknout softshellku, vzít na sebe FLAKEA a valit zase v pohodě dál. Nebo jsi ve zdi, vylezeš na hřeben, na vrchol zbývají ještě tři dýlky, a na hřebeni fest fičí. No nic, vytáhneš z báglu FLAKEA, natáhneš ho na sebe a v klidu si dojdeš pro vrchol. Věřím, že bunda takovýhle užitný hodnoty bude více a více doceňovaná a oblíbená, osobně se za ní kdykoli mohu postavit!

Radek Nováček

Chceš slevu?