made in eu

Velmi lehké nepromokavé záložní kalhoty s výbornou sbalitelností. Kvalitní funkční 3vrstvý laminát s vynikající životností a odolností, přesto velmi lehký. Díky vyšší strečovosti velice pohodlný model kalhot pro širší možnosti celoročního využití. Ideální záložní nepromokavé kalhoty pro vysokohorskou turistiku, horolezectví, skialpinismus a veškeré outdoorové aktivity. Bez nutnosti rozepnutí zipu, doplněný zajišťovacím háčkem pro připnutí spodní části ke šněrování.

1. Vyberte barvu

Kalhoty jsme vyprodali

Můžete si vybrat z aktuální nabídky "série MIDI" nebo zobrazit všechny kalhoty.

TECHNICKÉ INFORMACE

Kód 20S000201.38
Barva black
Hmotnost 470 g (L)
Materiál Main: 3L DERMIZAX hardshell (100% Nylon, DWR) 20.000 mm H2O/8.000 g/m2/24H Reinforcement: (87 % Kevlar + 13 % Aramid)
Střih men (REGULAR FIT)

POPIS

 • Pohodlný elastický pas, s poutky na opasek, odepínací šle.
 • Jedna zipová kapsa, sloužící zároveň jako praktický transportní vak při sbalení kalhot.
 • Poklopec s vodoodpudivým zipem se dvěma protisměrnými jezdci.
 • Boční vodoodpudivé zipy, asymetricky posunuté do zadních dílů (eliminace poškození), umožňující odvětrání a především navlečení kalhot přes boty (včetně lyžařských).
 • Spodní okraj nohavic s regulací obvodu, dostatečně široký i přes lyžáky bez nutnosti rozepnutí zipu, doplněný zajišťovacím háčkem pro připnutí spodní části ke šněrování.
 • Vnitřní strana kotníků zesílená oděruvzdornou tkaninou.
 • Kompresně lze sbalit do vnitřní kapsy (minimální objem a váha).
 • Na léto 2020 objednali: HUDYsport a.s. - FOR CAMPING Praha - HANIBAL - NAMCHE Praha - OUTDOOR DISTRIBUTION Benešov u Semil - SUN SPORT Brno - YETTI SPORT Pardubice
 • Vyrobeno v EVROPĚ
 • Kolekce léto 2020
 • Ekologicky zodpovědná výroba - NATURE FRIENDLY více zde

SLOVO DESIGNÉRA

U jejich tvorby jsem se zaměřil hlavně na ty nejdůležitější věci – aby přes svoji zdánlivou jednoduchost byly pěkně anatomicky střižené a dobře seděly. Přidal jsem jednu kapsu, do které kalhoty snadno sbalíš, prostě do miniaturního balíčku. Dlouhé zipy ti dovolí na sebe kalhoty obléct během okamžiku bez nutnosti sundávat pohory, lyže, nebo mačky. Tyhle dlouhé zipy můžeš také parádně  použít  jako větrací otvory při vyšší fyzické zátěži, když šlapeš naplno do kopce. Základní lehký materiál kalhot je  na vnitřní straně nohavic a celém jejich spodním lemu „okovány“ velmi pevným a odolným kevlarem, který zajistí dostatečnou ochranu jejich nejexponovanějších částí.

S výsledkem jsem nadmíru spokojen. Doporučuji je všem, kteří potřebují nepromokavé horské kalhoty, ale rádi chodí na lehko. MIDI je nezklamou – lehké, funkční záložní kalhoty. A těm, kteří shánějí spíše silnější a robustnější kalhoty do opravdu nejnáročnějších podmínek, nabídnu kalhoty DEVIL ALPINE .

Radek Nováček

Chceš slevu?