made in eu

Oblíbená teplá izolační sportovní bunda, nově s vynikající izolací Climashield HL (102 gr/m2). Izolace, dobře známá také z kvalitních spacích pytlů, vykazuje mnohem lepší tepelný odpor než ostatní syntetická rouna. Vrchní materiál je pertex Endurance se z

Bundu jsme vyprodali

Můžete si vybrat z aktuální nabídky "série DENALI" nebo zobrazit všechny bundy.

TECHNICKÉ INFORMACE

Kód 54967.031
Barva black
Hmotnost 626 g (L)
Materiál Pertex Endurance 60 g/m2 (100% PAD), DWR finish (PFOA free, ECO Friendly), Výplň: Climashield HL 102 g/m2 (100% PES), Made in USA

POPIS

 • Kapuce s centrálním stahováním jako součást vysokého ochranného límce, dobře zakrývající i část obličeje.
 • Dvě dostatečně objemné hrudní kapsy, doplňková zipová kapsa na rukávu a vnitřní zipová náprsní kapsa.
 • Zipové vstupy kapes podkryté membránou.
 • Centrální zip podkrytý ochrannou légou.
 • Ochranné garáže pro jezdce.
 • Anatomické rukávy zakončené elastickou manžetou.
 • Spodní tvarovaný okraj bundy s jednoručním stahováním.
 • Bundu lze pro transport kompresně sbalit do kapuce.
 • Vyrobeno v České republice
 • Kolekce zima 2016-17
 • Na zimu 2016-17 objednali: BIKE SPORT Chrudim - FORCAMPING Praha
 • Ekologicky zodpovědná výroba - NATURE FRIENDLY více zde

SLOVO DESIGNÉRA

Bunda DENALI vznikala souběžně s vývojem našich ostatních izolačních bund (například bundou BELAY), které spojují podobné vlastnosti. DENALI je ale myšlena spíše jako hlavní vrchní bunda. Aby DENALI jako vrchní bunda dostatečně chránila před nepřízní počasí a zároveň, použili jsme na ní odolný Pertex Endurance, který zabrání průniku vody (lehký déšť, mokrý sníh).

Vnitřní špičková izolace Climashield HL (vyvinuto v USA) v současnosti představuje nejlepší alternativu k nejkvalitnějším péřovým náplním a vykazuje větší tepelný odpor než ostatní syntetická rouna. Je velmi dobře známá ze spacích pytlů. V DENALI je rouno 102 gr/m2. Climashield se může pochlubit většinami skvělých vlastností peří – měkkost, stlačitelnost, izolační vlastnosti. Zároveň ale nemá téměř žádnou z jeho negativních vlastností. Climashield nesaje vlhkost, rychle schne, lépe se udržuje a díky standardní údržbě (běžné praní) má i delší životnost. Kapuce má jedinou praktickou regulaci a zvýšený límcový díl pro dostatečnou obličeje. Anatomicky tvarované rukávy mají příjemné elastické ukončení. Otvory obou hlavních předních kapes jsou záměrně umístěné výš tak, aby kapsy byly dobře dostupné i při použití bundy s batohem a zapnutým bederním pásem. Na paži je praktická doplňková zipová kapsa. Právě proto, že je bunda myšlena jako svrchní, je spodní část úmyslně prodloužená, aby zabezpečovala dostatečnou tepelnou ochranu. Spodní okraj bundy je jednoduše regulovatelný. Pro transport lze DENALI jednoduše a prakticky sbalit do vlastní kapuce.

Bunda DENALI je opravdu výborná na zimu. Fakt si ji oblíbíš, protože je hned na první dojem výjimečně lehká, velmi pohodlná a zároveň funkční. V náročných podmínkách dokonale poslouží jako hlavní vrchní bunda. Pro zimní túry nebo vícedenní zimní lezení bude skvělá i v bivaku nebo při táboření. Nezklame ani při horském lyžování v období kdy je opravdu větší zima. A navíc ti vyhoví i jako hlavní bunda při každodenním nošení, prostě aby ti nebyla kosa.

Radek Nováček

Chceš slevu?