made in eu

Teplá softshellová bunda s fleecovou spodní vrstvou pro vyšší izolační komfort. Vyvinuta pro aktivity v chladnějších povětrnostních podmínkách (zimní turistika, lyžování, sněžnice, každodenní nošení). Příjemný, měkký, strečový materiál. Použití softshellu

1. Vyberte barvu

Bundu jsme vyprodali

Můžete si vybrat z aktuální nabídky "bundy" nebo z celého katalogu.

TECHNICKÉ INFORMACE

Kód 54584.29
Barva black/red
Hmotnost 850 g
Materiál Soft Shell 4way Tex - 3 layer laminate: 1-layer: high strenght functional fabric (88 % PES, 12 % PUR) 2-layer: membrane 4way Tex® - 10.000 mm H2O/10.000 g/m2/24 hr (100% PUR) 3-layer: highloftfleece 1 cm (100% PES)
Střih pánský

POPIS

 • Kapuce s vícesměrným regulováním v jednom bodě. Vyztužený kšilt.
 • Kapuce jako součást vyššího ochranného límce.
 • Anatomicky tvarované rukávy. Ukončení rukávů je vytvarované podle zápěstí a doplněno vnitřní ochrannou manžetou.
 • Dvě hrudní zipové kapsy a jedna horní náprsní, dobře dosažitelné. Jedna vnitřní zipová kapsa, jedna doplňková kapsa ve spodní části rukávu.
 • Podpažní zipové odvětrávání přesazeno částečně do předních dílů pro vyšší účinnost.
 • Dostatečně prodloužená délka bundy.
 • Spodní okraj s jednoručním stahováním.
 • Materiál s vysokým vnitřním fleecovým vlasem.
 • Vyrobeno v České republice
 • Kolekce zima 2015-16
 • Na zimu 2015-16 objednali: CK MATES - Trutnov - ZÁKLADNÝ TÁBOR Vrútky - BIKE SPORT Chrudim - YETTI SPORT Pardubice
 • Ekologicky šetrný výrobek - NATURE FRIENDLY více zde

SLOVO DESIGNÉRA

U modelu SHIVLING jsem od začátku myslel na velmi univerzální použití. Prostě bundu, která by pro tebe byla jednou hlavní bundou pro všechny zimní aktivity. Samozřejmě od běžného každodenního nošení, ale i pro aktivní použití v náročných zimních podmínkách.

Této univerzálnosti je dosaženo zejména použitím kvalitního materiálu. Vedle dobře zvoleného materiálu je další velkou předností bundy její propracovaný anatomický střih. Kapuce s vyztuženým kšiltem, s dvojitým stahováním (horizontálně i vertikálně), dostatečně chrání hlavu i část obličeje. Lemy, kterými procházejí stahovací lanka, jsou na bundě nalaminované, ne našité, takže zde nejsou švy, kterými by do kapuce zatékalo nebo které by se musely podlepovat. Jde o velmi technicky čisté a účelné řešení. Základní tělo bundy dělí minimum švů, tím dosaženo dobré odolnosti proti vlhkosti, nemá do ní kudy zatékat. Díky tomuto řešení jsem se rozhodl těch několik málo švů nepodlepovat, aby to zbytečně nezvýšilo cenu bundy. Při použití převážně v zimě není nutné bundu celou uzavřít, zalepit. Ochrana proti sněhu, dešti se sněhem či lehkému dešti je i tak velmi dobrá. Dvě dostatečně velké hrudní kapsy, jsou umístěny tak, aby byly snadno dosažitelné, a ideálně umístěné tak, aby nepřekážely při použití bederního pásu batohu. V podpaždí jsou zipové odvětrávací otvory, trochu posunuté do předního dílu, pro vyšší efektivitu větrání. Na levé paži menší praktická kapsa, ideální třeba pro skipas. Doplňková kapsa je ještě uvnitř bundy, na zip, pro nošení drobných cenností (klíče, peníze). Okraj rukávu je zakončen elastickým lemem, takže dobře obepíná zápěstí. Tvarovaný spodní okraj bundy je prakticky prodloužený v zadním díle, pro vyšší ochranu. Spodní lem je jednoručně stahovatelný, snadno třeba i v zimních rukavicích.

Ačkoli univerzálnost oblečení někdy znamená volbu kompromisních řešení, myslím že SHIVLING přesto naplňuje myšlenku univerzální hlavní bundy. Výborný materiál, střihové řešení, detaily. Využiješ ho od běžného nošení do práce či do školy, až po nošení na trek, do lesa, na sjezdovky, na túry, i na akce v horách. Od podzimu, přes zimu, až po jaro, je SHIVLING dobrá volba univerzální bundy.

Radek Nováček

Chceš slevu?