made in eu

Teplá a technická izolační sportovní bunda s výrazně hřejivou izolací Climashield (Made in USA). Hybridní, účelová kombinace dvou materiálů Pertex. Ramena a kapuce odolný Pertex Quantum Pro a zbytek odlehčený Pertex Quantum Air. Vnitřní izolace dobře znám

1. Vyberte barvu

Bundu jsme vyprodali

Můžete si vybrat z aktuální nabídky "bundy" nebo z celého katalogu.

TESTOVÁNO

Recenze FORAKERA od Ondry Vacka z Hanibalu více zde, FORAKER v pořádné akci! více zde, DOPORUČUJE magazín KLETTERN (pozn. Německý text)

TECHNICKÉ INFORMACE

Kód 53664.066
Barva red
Hmotnost 520 g (L)
Materiál Hardshell 2-layer laminated Ezanagi - Made in Japan 1-layer: high strenght functional fabric (100% PAD), 2-layer: membrane Ezanagi - 20.000 mm H O/20.000 g/m2/24 hr. (100% PUR), DWR finish (PFOA free, ECO Friendly), 100% sealed seams, Insulation: Climashield HL USA 102 g/m2 (100% PES), Climashield HL -Mikrovlákenná izolace vhodná pro oblečení do extrémních podmínek. Vyráběno v USA, vyvinuta pro potřeby US Army a splňující tedy nejnáročnější požadavky pro přežití a hlavně komfort v outdoorových podmínkách. Ze všech námi používaných roun jej objektivně hodnotíme jako materiál s nejlepšími termoizolačními vlastnostmi. Vysoce pružná vlákna se snadno stlačí a po rozložení se vrací zpět do původního tvaru. Velmi snadná a nenáročná údržba i běžným šetrným praním. Skvělá funkční alternativa péřovému oblečení, i do náročných expedičních podmínek.
Střih unisex

POPIS

 • Kapuci lze přetáhnout i přes přilbu, všesměrná regulace.
 • Asymetrický zip nepřekáží a nenamrzá při dýchání.
 • Horní sedlo a ramenní švy jsou podlepené proti pronikání vlhkosti.
 • Tvarované odvětrávání v podpaží.
 • Dvě boční kapsy. Doplňková zipová kapsa na rukávu.
 • Všechny zipy jsou podkryty izolační légou.
 • Anatomické rukávy s regulací obvodu rukávu, uvnitř zakončené elastickou manžetou.
 • Řešení střihu v podpaží umožňuje velkou pohyblivost paží a při zvedání rukou (při lezení) nevyjíždí bunda nahoru.
 • Spodní tvarovaný okraj bundy s jednoručním stahováním.
 • Zipy YKK
 • Vyrobeno v České republice / v Evropě
 • JEDNÁ SE O PROTOTYP ZE VZOROVÁNÍ KOLEKCE. VÝROBEK JE PLNĚ FUNKČNÍ. MŮŽE SE MÍRNĚ LIŠIT STŘIHOVĚ OD SERIOVĚ VYRÁBĚNÉHO MODELU.
 • Ekologicky šetrný výrobek - NATURE FRIENDLY více zde

SLOVO DESIGNÉRA

letošní zimy. Ze samotného názvu produktu, jedna z nejkrásnějších hor Aljašky MT. FORAKER. Není to sice nejvyšší kopec na Aljašce, ale zato je velmi náročný na lezení, a pro jeho zdolání potřebuješ fakt dobrou ochranu proti chladu, bundu s vysokým izolačním efektem, zároveň ale bundu vhodné konstrukce, abys mohl i lézt technické pasáže. Při konstrukci toho modelu jsem záměrně zvolil americkou izolaci Climashield. Už při našich prvních testech v laboratoři prokázala tahle izolace velmi dobré výsledky - stejně silné rouno se ukázalo jako mnohem hřejivější než jakékoli jiné syntetické izolace. Pro větší odlehčení modelu je konstrukce bundy tzv. hybridní. To znamená tam kde nepotřebuješ extrémně silnou izolaci, tedy v bocích, v kapuci a na předloktí, je použita lehčí vrstva. Bunda přitom dostatečně chrání i na těchto místech, a přitom jádro těla je stále dokonale izolováno silnou vrstvou rouna. Na ramenou je použit silnější materiál, s membránou, což zvyšuje mechanickou odolnost těchto partií při použití s batohem nebo obecně silnějšímu namáhání. Ostatní svrchní materiál je použit osvědčený větruodolný Microlight, jaký znáš z bund Belay nebo Flake.

Kapuce je dostatečně velká, takže ji můžeš přetáhnout i přes přilbu. Její velikost je regulovatelná vertikálně i horizontálně a to i jednoručně, třeba i v zimních rukavicích. Límec je součástí kapuce a je před obličejem zvýšený, takže dobře zakrývá bradu a chrání část obličeje. Na předním díle bundy je na hrudníku doplňková kapsa na drobnosti. V bocích jsou velké zipové kapsy, překryté ochrannou légou. Vstupy do kapes, zipy, jsou chráněny légou, kterou lze zajistit suchými zipy. Kapsami je možné také odvětrávat, prostě je rozepneš a tímto suchým zipem je zajistíš uvnitř kapsy a zůstanou tak otevřené a efektivně odvětrávají boky bundy. Boční díly nemají v podpaždí dělení, to znamená, že při zvednutí rukou není bunda vytahována z pasu ani ze zad. Taková střihová konstrukce v podpaždí není u izolačních bund obvyklá, je totiž velmi náročná na zkonstruování i na zpracování. U FORAKERU jde o výjimečně propracované řešení, které pro zákazníka znamená skvělou přidanou hodnotu, i když není na první pohled vidět. Zajišťuje vynikající flexibilitu bundy, a ničím neomezující volnost pohybu. Rukávy bundy jsou anatomicky tvarované, ukončeny do gumy, s možností stáhnutí páskou na suchý zip. Rukáv přetáhneš přes rukavici a jednoduše sucháčem zajistíš. V kapsách jsou umístěny gumičky, kterými reguluješ obvod zad - při jejich utažení přitáhneš záda bundy příjemně těsně k tělu. Spodní okraj bundy je funkčně tvarován a to tak, že vepředu je vybrán (kratší) aby neomezoval v pohybu při zvedání nohou, při chůzi do kopce. Zadní díl bundy je výrazně prodloužen, přes zadek, pro lepší ochranu zadní části těla. Spodní lem bundy je regulovatelný gumovým lankem, i jednoručně, snadno se ovládá třeba i v silných zimních rukavicích.

Zimní izolační bunda FORAKER je kousek, který perfektně zapadá mezi syntetické izolační bundy a péřové bundy určené do nejvyšších hor. Zasahuje až do sféry péřovek, použitelná perfektně od běžných zimních podmínek až při vysokohorských výstupech, i na nějaké pětitisícovky. Pokud se rozhodneš v zimě udělat poctivou horskou akci, pořádnou tůru, prostě zimní alpinismus, potřebuješ izolační bundu, která ti umožní technický těžký lezení i když je parádně zaizolovaná a přitom ti nikde nepřekáží a neotravují tě vrstvy a "buřtíky" klasický tlustý péřovky. Zároveň ji můžeš jednoduše odvětrat v situaci kdy se zapotíš, nebo prostě pořádně přidáš. Troufám si říct, že v týhle bundě v nejhorším překlepeš i zimní bivak a nemusíš s sebou tahat sice komfortní, ale těžkou a objemnou péřovku. Znáš ten hřejivej pocit, kdy se ti konečně povedl tvůj vysněnej kopec, stojíš nahoře, pořádně pofukuje a je fakt kosa, a ve FORAKERU jsi furt v pohodě. Pak sestupuješ dolů a postupně se otepluje tak, že to ještě není na to abys jí sundal, ale zároveň už dost "topíš", prostě jen otevřeš odvětrávání v kapsách a jdeš v pohodě dál, až na chatu ke kámošům, na základnu, do basecampu. Je to prostě ideální horolezecká izolačka, proto je i tak pěkně a výrazně barevná, aby tě parťák dobře viděl i v těžkých zimních podmínkách. Nezapomeň na FORAKER nikdy, když už s nervozitou odjíždíš do zimních hor, bágl narvanej k prasknutí že už se tam klasická péřovka nevejde, tak pro půlkilový bochánek sbalený ve svý kapuci se místo najde vždycky. Tak ho tam narvi, dobal všechno a vyraž ven, víš že budeš v pohodě, tvoje dobrodružství právě začíná.

Radek Nováček

Chceš slevu?