made in eu

Novinka kolekce DIRECTALPINE jaro/léto 2010

Kalhoty CRUISE, CRUISE LADY, CRUISE SHORT

Pro letní treking, VHT či ferráty je zapotřebí odolných a přitom lehkých kalhot, které nikterak neomezují  v pohybu. Do nejvyšší produktové série Mountain Top jsme letos tyto kalhoty nově vyvinuly a jsou tedy horkou novinkou kolekce LÉTO 2010. Ačkoli velmi oblíbené pro výše zmíněné aktivity byly, jsou a stále budou kalhoty Badile, tak pro vaše akce v horkých letních měsících jednoznačně doporučujeme tuto novinku - lehčí funkční kalhoty CRUISE.

cruise.jpg     cruise-lady.jpg

cruise-short_M_200.jpg

Do nové kolekce jaro/léto 2010 je model CRUISE představen hned ve třech verzích (Men, Lady a Short). To nejzajímavější na těchto třech produktech je vedle skvěle padnoucího střihu především použitá látka - lehká, funkční a přitom velmi odolná.

CORDURA WBL systém

cordura.jpg

Všem zkušeným outdoorovým matadorům je Cordura velmi známým pojmem. Je to synonymum pro odolné, téměř nezničitelné materiály, používané zejména na batozích. CORDURA WBL tuto odolnost přebírá a přitom je lehoučká, strečová a zajišťuje maximální pohodlí uživateli. Cordura WBL systém je zkrátka vzdušná, splývavá, elastická látka, kterou na těle téměř necítíte. Další vlastnosti látky odhalíte ze zkratky WBL (Wicking, Barrier, Lightweight) – tedy nasákavá, bránící, lehká. Co si pod tím představit?

Nasákavost – Cordura WBL systém v sobě obsahuje vlákna Coolmax, které jsou umístěny na vnitřní straně látky. Díky tomu materiál rychle transportuje pot a zároveň po namočení i rychle schne.

Bránící – vnější vrstva materiálu je hustě tkaná a díky tomu látka téměř nepropouští vítr. Tedy když začne na horách silně foukat, v kalhotách Cruise vám to vadit nebude. Navíc finální úprava DWR brání i před lehkým mrholením.

Lehkost – tady asi není co vysvětlovat - 400 g v pánském provedení (L), ale ruku v ruce s lehkostí jde i skladnost. Což při balení na delší dobu jistě oceníte.

cruise-vnitřek-2_M_200.jpg

Obr. vnitřní Coolmax

Střihově jsou kalhoty velmi povedené. Vyztužený pás doplněný páskem s přezkou není moc nízký, jak je v poslední době zvykem u běžné módní konfekce. Velmi propracované, anatomicky střižené nohavice, tvarovaná kolena a volné zakončení spodního okraje. Nikde nic neplandá, netáhne ani nepřekáží. Maximálnímu komfortu napomáhá samozřejmě i strečovost materiálu. Dvě přední a jedna doplňková kapsa na pravém stehně jsou opatřeny zipem, tedy pokud si je nezapomenete zavřít, nic z nich neztratíte.

cruise-kapsa.jpg

A jaký z toho všeho plyne závěr? Jak bylo řečeno hned na začátku: ideální do letních hor, VHT, treking… ale i třeba na procházky městem nebo do kanceláře. Je jen na vás kam si je vezmete. My jsme je pro vás vyrobili jak nejlépe umíme.

 

                                                                                     Directalpine TEAM