made in eu

Festivalové lezení Edity a Ondry

Jako každý rok si necháváme poslední týden v srpnu na lezecký festival v Teplicích nad Metují a zároveň na parádní lezení v Ádru a v Teplických skalách. Letos jsme se tam obzvlášť těšili, protože jsme si lezení na písku moc neužili. Bohužel počasí vyšlo, tak jak vyšlo a místo čtyř lezeckých dní byly jen dva, ale zato povedené.

Klima jako na podzim. Foukalo, byla zima a výborné lezecké podmínky, takže jsme zašli do Teplických skal, kde jsme si každý vylezl něco pěkného.

cerny_petr.jpg

Ondra vybojoval cestu Černý Petr XIa a v ten samý den si ještě dal na RP cestu Schambala Xb, kterou jsem vylezla na PP i já.

Schambala.jpg

Schambala2.jpg

Schambala3.jpg

Ten samý den jsem na druhý pokus vylezla cestu Ztracený Sen Xb.

ztraceny_sen.jpg

Následující den potom jsme šli lézt do Ádru, který byl trochu vlhký. I tak tam Ondra vylez cestu Těpéro Dokore Xa na OS. Mě tam vtipně vyškolila komínospára za VI.

Další dny jsme byli na fesťáku v Teplicích. Snad se příští rok najde více času zalézt si na tak parádních stěnách a věžích, které v Teplicích a Ádru jsou.

EDITA

PS. Ani během festivalu si moc od lezení Edita a Ondra neodpočinuli. Součástí doprovodného programu bylo i Mistrovství České republiky v boulderingu, kterého se oba naši členové DIRECTALPINE TEAMU účastnili. Vítězství si nakonec odvezli Martin Stráník a Nelly Kudrová. Ačkoli Ondra nastupoval do finále z 5. místa v kvalifikaci, skončil nakonec na 11. místě. Edita si účast ve finále vybojovala na poslední chvíli posunem na 8. místo. Druhý den ve finále své umístění vylepšila ještě o jednu příčku – tedy celkové 7. místo. Gratulujeme.