made in eu

Directalpine na cestě kolem světa

Od loňského září jsou na cestě kolem světa tři belgičtí mladíci. Podle názvu "expedice" - BikeWorldTour je hned jasné, že dopravním prostředkem na cestě kolem světa je kolo. Vedle samotného obkroužení planety, je ale hlavním cílem získání finančních prostředků pro organizaci Medecins sans frontieres (Lékaři bez hranic). Pro nás je potěšující, že do skromné výbavy, kterou si vezou mladíci s sebou, zahrnuli i oblečení značky Directalpine.

1_M_120.jpg

V tuto chvíli již za sebou mají 11 666 km a na účet Lékařů bez hranic již nashromáždili 11 080 Euro. Během cesty nejen šlapou do pedálů, ale občas si vylezou i na nějaký ten kopec. Africe zdolali Mount Toubkal (4165 m, pohoří Atlas, Maroko), v Jižní Americe potom Nevado Illimani (6460 m, Bolivie). Při těchto výstupech určitě ocenili kvalitní oblečení značky Directalpine. Ve výbavě si vezou naše top produkty: hardshellovou bundu Devil Alpine, softshellové kalhoty Eiger, softshellovou bundu Peak, thermo vrstvu v podobě puloveru a kalhot Cima Plus a pár klasických triček.

2_M_120.jpg 3_M_120.jpg 4_M_120.jpg
Afrika (Mount Toubkal 4165 m)

5_M_120.jpg 6_M_120.jpg 7_M_120.jpg
Bolivie Salar de Uyuni

8_M_120.jpg 9_M_120.jpg 10_M_120.jpg
11_M_120.jpg
Bolivie (Nevado Illimani 6460 m)

Aktuálně mají za sebou JF, Julien a Nico poslední letecký přesun na cestě kolem světa z J. Ameriky do Asie. Podle posledních zpráv musí upravit cestovní plán, který počítal s průjezdem Tibetu. Čínské úřady dělají problémy takže Tibet budou muset vynechat.

Celý projekt má samozřejmě své internetové stránky (www.msfbikeworldtour.be) kde můžete sledovat aktuální polohu a dočtete se mnoho zajímavostí z projeté trasy (jedinou nevýhodou je, že jsou pouze ve francouštině). Každou středu jsou také kluci ve spojení s radiem v Belgii a podávají nejaktuálnější info přímo do éteru.  

Pokud podniknou nějaký další zajímavý výstup během cesty napříč Asiií, připravíme zase malý článeček.