made in eu

ARCHIV AKTUALIT

(21.10.2009)

Kalhoty BADILE pro Tatranskou HS

Tatranská Horská služba si před zimní sezónou doplnila "šatník" značky DIRECTALPINE. K hardshellové bundě Devil Alpine a softshellové bundě Glider přibyly i špičkové technické celoroční kalhoty Badile v šedé barvě. 
(16.10.2009)

Seznam co se může hodit...

Také pokaždé přemýšlíte co si s sebou zabalit za oblečení a výbavu na víkend, na trek či na lezení....? Není jednodušší pomoci. Stáhněte si náš Seznam, případně doplňte co vám chybí a jistě se nestane, že promoknete, protože jste si nevzali vsrchní nepromokavou bundu.  Seznam ke stažení zde
(5.10.2009)

345 dní s Directalpine

Expedice BikeWorldTour, na kterou jsme vás v březnu upozorňovali (článek zde), je již minulostí. Tři belgičtí mladíci si po zásluze užívají pohostinosti vlastních domovů. Po 345 dnech, tedy necelém roce, a 23 916 kilometrech strávených v sedle se vrátili do výchozího bodu celé expedice - Brusselu.

(16.9.2009)

Školení týmu prodavačů DIRECTALPINE

Těsně před oficiálním začátkem zimní sezóny tým DIRECTALPINE připravil  školení prodavačů a vedoucích prodejen HUDY v Liberci. Účastníci školení dostali detailní informace o novinkách v kolekci zima 2009/2010 přímo od hlavního designéra DIRECTALPINE Radka Nováčka.
(16.9.2009)

Bunda GUIDE v prestižním KLETTERNu

Redaktoři německého horolezeckého časopisu KLETTERN vyzkoušeli naší propracovanou záložní bundu GUIDE, vyvíjenou ve spolupráci se špičkovými horolezci a horskými vůdci. Tato bunda představuje opravdu vynikající sladění nízké váhy,  nejlepších materiálů a zapracování funkčních detailů pro dosažení maximální ochrany uživatele.
(4.9.2009)

DIRECTALPINE partnerem nové horolezecké stěny ŠUTR v Liberci

Nové lezecké centrum ŠUTR najdete přímo v centru Liberce (3 minuty od Tesca). Denně si tu od 9:00 do 23:00 můžete zařádit...

(2.9.2009)

Alpská trilogie v podání Ondry Beneše

Toto léto se povedlo Ondrovi (člen našeho teamu) splnit si jeden z jeho velkých životních snů a cílů. Po šesti dnech ve stěně Fleischbanku ve Wilder Kaiseru vylezl cestu Des Kaisers neue Kleider.
(21.7.2009)

FOTOREPORTÁŽ - VELETRH OUTDOOR 09

Ve dnech se 16.-19.7. se tým DIRECTALPINE zúčastnil nejvýznamnějšího letního outdoorového veletrhu OUTDOOR ve Friedrichshafenu. Představili jsme řadu novinek z naší široké nabídky outdoorového oblečení - bundy, pulovery, funkční prádlo, lehké odolné outdoorové kalhoty, a to zejména z letní lezecké série. Opravdu velmi pozitivně byly hodnoceny všechny inovace a nápady našeho vývojového týmu a neustávající dynamika při tvorbě modelů pro Vás - všechny outdoorové nadšence.

Děkujeme všem našim příznivcům za milou návštěvu.

DIRECTALPINE team

(29.6.2009)

Létání s mistry – Gradient XCamp a Paragliding Czech Open 2009

V první polovině května se poblíž lázeňského městečka Levico Terme na jihu Dolomit uskutečnily dvě paraglidingové akce. Jelikož i mezi paraglidisty máme řadu spokojených uživatelů značky Directalpine, stala se firma Direct Alpine partnerem těchto dvou leteckých událostí.

(14.4.2009)

Fotosoutěž: Outdoor s DIRECTALPINE a Adventurou

Firma Direct Alpine s.r.o. ve spolupráci s CK Adventura vyhlašuje soutěž o nejlepší "akční" fotografii s produkty značky Directalpine.

Hlavní cenou je poukaz v hodnotě: 15.000 Kč na zájezd od cestovní  kanceláře Adventura, ocenění se dočkají snímky až do 10. místa.

Prosíme přečtěte si pozorně podmínky soutěže!                   Prosíme přečtěte si pozorně podmínky soutěže!                       Prosíme přečtěte si pozorně podmínky soutěže!

(17.3.2009)

Directalpine na cestě kolem světa

Od loňského září jsou na cestě kolem světa tři belgičtí mladíci. Podle názvu "expedice" - BikeWorldTour je hned jasné, že hlavním dopravním prostředkem na cestě kolem světa je kolo. Vedle samotného obkroužení planety, je hlavním cílem získání finančních prostředků pro organizaci Medecins sans frontieres, kterou většina zná spíše pod českým názvem: Lékaři bez hranic. Pro nás je potěšující, že do skromné výbavy, kterou si vezou s sebou, zahrnuli i oblečení značky Directalpine.

(23.2.2009)

Venezuela - Dolní Žleb Company na Indiánské stezce

Dobrý den z Venezuely, zasílám moc pozdravů a chci Vám jen poslat pár vět o tom, že jsme měli to štěstí splnit si zase jeden z našich snů. Mezi nejkrásnější stěny na světě, které upoutaly naši pozornost rozhodně patří Acopan Tepui, a snímky z expedice od Stefana Glowacze a Kurta Alberta byli tím hlavním magnetem, které nás motivovali vyrazit někam tam daleko, kde uvidíme, pocítíme a hlavně zažijeme jistě zas něco zcela nového.
(30.1.2009)

Phanilapcha 6017 m

Na podzim loňského roku se podařilo polskému horolezeckému týmu stanout na 6017 metrů vysokém vrcholu Pharilapcha v Himalajích. Na tomto téměř panenském vrcholu byly teprve druhým týmem. Stěnu zdolali alpským stylem za tři dny a vytvořili ve stěně novou cestu. Prvovýstup nese název Dzieň Niepodleglosci.

(12.1.2009)

Hardshellové bundy a kalhoty DEVIL ALPINE pro německou horskou službu Bergwacht Harz

Realizujeme dodávku pro další zahraniční horskou službu (Bergwacht Harz). Její členové budou od letošního roku vybaveni špičkovými hardshellovými bundami a kalhotami DEVIL ALPINE.
 
(4.1.2009)

DIRECTALPINE vybavila Tatranskou HS

logo-odznakthsdz.gifTatranská Horská služba (dobrovolný sbor) obléká od letošní zimní sezóny bundy Devil Alpine (hardshell) a Glider (softshell). Více o činnosti tohoto sboru najdete zde.  

(19.11.2008)

Členové našeho týmu v České televizi

ct4cislo3-50.gifČleny našeho teamu nepotkáte jen na horách, na skalách či v exotické cizině. Díky svým úspěchům si našli cestu i na obrazovky České televize (ČT4 Sport a ČT24).
(6.11.2008)

MERHABA TURECKO

01-uvod_M_47.jpgPo letním neúspěšném výstupu v Alpách se kluci z DŽC (Dolní Žleb Company - nebo-li Ondra Beneš a Tomáš Sobotka) vypravili v září do Turecka.

I´cannot believe, Czech in Al dag! A dlouze a důležitě si mě, Ondru a Filipa prohlíží jeden pán někde, kde se cítíme trochu cizí. I’cannot believe, Czech in Al dag!

(30.10.2008)

Nové texty tvůrců kolekce

default.gifDo popisu zejména technických modelů z Mountain Top serie přibyl Komentář designera. Radek Nováček se v nich snaží vysvětlit funkčnost, myšlenku a použití daného modelu. Doufáme, že Vám tyto rady a vysvětlení pomohou s výběrem a zajistí tak maximální spokojenost s následným užíváním produktů ze zimní kolekce DIRECTALPINE.

(12.9.2008)

Trango dominuje ve Velké Británii

default.gifSoftshellová bunda TRANGO si vede za "kanálem" velmi dobře. V dalším nezávislém testu, Outdoor enthusiast magazínu, bylo TRANGO ohodnoceno jako nejlepší z testovaných modelů a označeno označeno typem Vydavatele. Originál časopisu si můžete  stáhnout zde.
(18.8.2008)

Eiger v podání Ondry a Tomáše

1 (1)_M_120.jpgPro letošní rok mělo lezecké duo Ondra Beneš a Tomáš Sobotka známé pod názvem: Dolní Žleb Company ve svém lezeckém itineráři, mimo jiné i položku Eiger. Jak mnozí jistě víte, pro lezení těžkých cest v horách potřebujete mít nejen natrénováno, ale i štěstí na počasí. První Ondra s Tomajdou splňují, ale to druhé moc nevyšlo....

(27.7.2008)

DIRECTALPINE v testu Fall-Line

V průběhu mezinárodního veletrhu Outdoor 08 v německém Friedrichshafenu, se nám dostal do ruky test outdoorového oblečení otištěný v prestižním anglickém časopisu Fall-Line.

(14.7.2008)

Directalpine na topu Ameriky

P1020287_M_45.jpg V průběhu června se náš test team rozhodl pokořit nejvyšší kopec v Americe a to svérazný Aljašský McKinley (Denali).

 

Testování

14.5.2008

default.gifV oddělení technologie vám umožňujeme nahlédnout do naší vývojové "kuchyně", zjistíte jak testujeme a vyhodnocujeme používané materiály, ověřujeme parametry membrán softshellů i hardshellů, prověřujeme oděruodolnost a další vlastnosti materiálů používané pro vaše outdoorové oblečení. Chceme abyste byli s našimi výrobky a jejich kvalitou maximálně spokojeni.

celý článek >> 

Plakát zdarma

17.4.2008

Léto-08-A2_Stránka_1.jpgKe každé objednávce z našeho e-shopu Vám přibalíme velký plakát DIRECTALPINE s atraktivním  outdoorovým motivem a detailním popisem vybraných modelů letní kolekce.

DIRECTALPINE vybavuje horské služby

25.3.2008
Bergwacht Bayern_small.gifBergwacht Bayern je další z horských služeb, jejíž členové používají technické oblečení značky DIRECTALPINE. Bavorské záchranáře vybavujeme již několik sezón, v minulých dnech byla realizována další dodávka a další sérii začínáme právě vyrábět. Členové Bergwachtu Bayern jsou dlouhodobě spokojeni zejména s perfektními střihy, kvalitou a funkčností materiálů, jejich dlouhou životností a v neposlední řadě designem našich produktů.

Prestižní zakázka pro Bergwacht Sachsen

17.12.2007
Bergwacht Sachsen Logo-klein_A.jpgNově dodáváme oblečení pro členy německé horské služby. DIRECTALPINE tak vybaví další záchranářskou organizaci svými špičkovými produkty. V současné době tedy dodáváme kvalitní technické oblečení členům horské služby, organizaci profesionálních horských vůdců v Chamonix a řadě dalších českých i zahraničních zdravotních a záchranných služeb.

"Czech line" - T. Sobotka a O. Beneš v Číně

4.10.2007
dzc_china02_M_45.jpgT. Sobotka a O. Beneš (členové DIRECTALPINE teamu) se vydali za prvovýstupy do nejlidnatějšího státu světa Číny.

Directalpine nad Vekou čínskou zdí

4.10.2007
titulka_M_120.jpgV září proběhlo v Číně Místrovství světa v motorovém paraglidingu a značka DirectAlpine byla u toho. Česká reprezentace používá při létání naše oblečení. Vybrali jsme pro ně bundu Glider a kalhoty Eiger.

Prodejny Serie Mountain Top

26.9.2007
mountain.gif Ikonou Serie Mountain Top jsme pro vás v kontaktech označili prodejny, které nabízí rozšířenou nabídku produktů z této serie.