made in eu

345 dní s Directalpine

Expedice BikeWorldTour, na kterou jsme vás v březnu upozorňovali, je již minulostí. Tři belgičtí mladíci si po zásluze užívají pohostinosti vlastních domovů. Po 345 dnech, tedy necelém roce, a 23 916 kilometrech strávených v sedle se vrátili do výchozího bodu celé expedice - Brusselu.

Naposledy jsme se s JF, Julienem a Nicem rozloučili při přesunu z Jižní Ameriky do Číny. Původní trasu přes Tibet nemohli kluci absolvovat. I přes několikatýdenní shánění jim povolení nebylo uděleno. Cesta přes Čínu tedy vedla po této trase: Shanghaj – Peking – Velká čínská zeď – poušť Gobi – Lanzhou – Xinjiang – Urumqi – Kashgar – Torugart Pass, kde ve výšce 3752 metrů nad mořem opustili čínské území a vstoupili do Kyrgyzstánu a přes Gülcho dojeli do Bishkeku.

Peking - Zakázané město_M_120.jpg Čína a kudy teď_M_120.jpg Ťan Šan 2500 m n.m._M_120.jpg

Gobi_M_120.jpg  Torugart Pass_M_120.jpg  

Kyrgyzstan hranice_M_120.jpg Kyrgyzstan_M_120.jpg Kirghizstan Pamír_M_120.jpg

Přesun do iránského Teheránu ulehčilo letadlo, ale do Turecka šlapali zase po svých: Teherán – Zanjian – Mahabad – Orumiyeh (zahrada bývalé Persie) – Van (Turecko) – Tatvan – Erzurum – Trabzon – Samsun – Zonduldak – Istanbul (brána do Evropy, nebo Asie, záleží odkud jedete).

turecko_M_120.jpg turecko istanbul_M_120.jpg

Průjezd Asií trval čtyři a půl měsíce a zbývala již jen Evropa. Na tu si trojce cyklistů nechala něco přes měsíc. Do konečného počtu 27 zemí tak přibylo ještě Řecko, Bulharsko, Bosna, Černá Hora, Chorvatsko, Slovinsko, Itálie, Francie a Německo.

Jak je vidět z fotek, oblečení DIRECTALPINE využili kluci opravdu na maximum.

Vedle samotného obkroužení planety byl hlavním cílem zisk finančních prostředků pro organizaci Medecins sans frontieres (MSF), kterou většina zná spíše pod českým názvem: Lékaři bez hranic. Díky sponzorům a individuálním dárcům se na kontě MSF nashromáždilo celkem 16 335 Euro.

Na internetových stránkách (www.msfbikeworldtour.be) najdete kompletní informace o celé expedici (jedinou nevýhodou je, že jsou pouze ve francouštině). Obrázky z celé cesty http://picasaweb.google.com/bikeworldtour