made in eu
14.08.2017

Bunda BLOCK - test

Dost dobrá základní izolačka – na podzim, zimu i jaro. 

Jak se začne ochlazovat, každý podzim uvažuji o tom co vzít na sebe. Celkem dlouho jsem tuhle otázku řešil, přeci jen všech těch izolačních bund mám víc, hlavně do hor, a tak je nějak využívám i do města na běžné nošení. Ale chtěl jsem už dlouho pořídit bundu, která nejen, že parádně zahřeje, ale je i designově tak nějak vhodnější na běžnější použití. Nicméně, abych jí i tak využil na výlety ven, do hor. Člověk přece nemusí pořád vypadat jako nějaký alpinista, který zrovna přiletěl z expedice. 

10496

Takže jsem si udělal radost pěknou izolační bundou BLOCK. A už si ji vesele nosím jak tady na výlety po Jizerkách, tak na poslední podzimní výpady do berchtesgadenských Alp, prostě jak se ochladí tak všude. I každý den na cestu do práce, fakt univerzální věc.  

10497

 Kromě zajímavého strukturovaného prošití se mi na ní hrozně líbí skvělá vychytávka - boční díly z elastického prodyšného materiálu (technostretch), takže když jdu do kopce nebo je mi prostě teplo, tak to krásně odvětrává, fakt příjemný detail. Když jsme na škole, v univerzitní laboratoři TUL, měřili tepelný odpor různých materiálů, tak jsme si pohráli i s touhle bundou. Izolace je Primaloft, jedna z nejlepších izolací. No a taky jsme si jí postavili před termokameru, a vida, jak to hezky vypadá pohledem „terminátora“ : ) 

10498

Prostě BLOCK, hodně dobrá bunda, právě do tohoto počasí kolem nuly, na pěkné ale přeci jen mrazivé podzimní a zimní dny. Skvěle použitelná i jako druhá vrstva třeba pod hardshellovou bundu když jedu do hor, na ledy, prostě už trošku do masakru. Na vyloženě expediční nasazení to není, tam bych doporučil spíš BELAY anebo ještě teplejší FORAKER, ale jako hodně pohodlná příjemná bunda na outdoor i do města, je BLOCK celkem jasná volba. 

10499

Ale nejvíc si ji užiju při sobotním výletu do přírody, prostě vychutnat si krásný den a být v teple a v pohodě. Nejen že je moc pěkná, ale je to zkrátka výborná „univerzálka“, která Tě nezklame. Máme ji v pánském i dámském provedení, a dokonce jako kabát, takže pokud by byl zájem i tvojí drahé polovičky nebo jako vánoční dárek. 

J.J.D

P.S. Directalpine tuhle bundu samozřejmě vyrábí pěkně u nás „doma“, v Česku, v Evropě.

10500

Rubriky