made in eu
18.09.2017

Kalhoty CRUISE - test

10770

To jsou prostě zázračné kalhoty.

Tuhle kalhotovou pecku mi doporučil kamarád Martin, který pracuje u Direct Alpine. Když jsem za ním přišel před svým odletem na Chan Tengri do Kyrgyzstánu (ČÍST více o expedici) a vysvětlil mu svoje požadavky na nové kalhoty – tedy aby byly naprosto „na všechno“, hned vypálil jméno Cruise

Oukej, říkám si, proč ne, ale proč zrovna tyhle? 

10771Dostalo se mi odpovědí, že právě proto, že jsou naprosto univerzální. Jsou vyrobeny z lehoučkého, ale přesto neuvěřitelně odolného, cordurového materiálu, který díky vnitřnímu nápletu z Coolmaxu nejen skvěle odvádí pot, ale i slušně izoluje. Skvěle padnoucí Direct Alpine střih k tomu a výsledkem jsou kalhoty, které můžeš bez nadsázky nosit takřka celý rok. No, znělo to skvěle, a tak jsem na ně kývl. První zkouška doma v obýváku dopadla dobře, kalhoty mi perfektně sedly, materiál je příjemně strečový, pár dřepů, výskoků v pohodě. Byl jsem zvědavý, jak dopadnou v ostrém testu.

Takže jak to dopadlo? Musím říct, že naprostá spokojenost! Kalhoty Cruise jsem ze sebe nesundal skoro celou dobu, co jsme byli v base campu. Dokonce jsem v nich kolikrát i spal. :-D Strašně se mi na nich líbí, jak jsou pohodlné a velmi příjemné na tělo. Na moje používání byly opravdu ideální, protože i když nejsou nijak zateplené, člověk se v nich cítí komfortně (nakonec používal jsem je ve výšce kolem 4 000 m.n.m.). Zároveň jsem je ale ze sebe nemusel strhávat v momentě, kdy začalo pražit slunce. Opravdu jsou velmi lehké a nebylo v nich nikdy nesnesitelné vedro. Takováto univerzálnost v podmínkách, kde skáče teplota o dvacet stupňů nahoru a dolů z hodiny na hodinu, je k nezaplacení a zachránilo mě to před neustálým převlékáním.

  • Chan Tengri - Kalhoty CRUISE -  test
  • Chan Tengri - Kalhoty CRUISE -  test
  • Chan Tengri - Kalhoty CRUISE -  test
Od té doby je používám velmi často. Lezení, treky, cestování. Skvěle se mi osvědčily na výlety do našich kopců, při kterých si nejsem jistý teplotou přes den. Díky tomu jak dobře dýchají, se nemusím bát, že se zpotím, zároveň jsem parádně chráněn před větrem. A když je už opravdu vedro, jen sroluji nohavice. :-) Kalhoty Cruise tedy mohu s čistým svědomím všem vřele doporučit.


Pavel Markovič.

10767

 

Rubriky