made in eu
15.09.2017

Softshellová bunda JORASSES - test

10731

Bunda, kvůli které se málem strhla rvačka. 

No, přál bych Ti vidět tu melu, která se strhne u nás v Directu pokaždé, když se z vývojové dílny vyloupnou nějaké zbrusu nové modely. Každý se ihned snaží dostat nějaký zajímavý kousek na testování. Mně se povedlo vyrvat kolegům z pařátů bundu Jorasses, z čehož mám ohromnou radost, protože tahle bunda je prostě skvělá

Tahle vymazlená technická sportovka se mi líbila už od prvních nákresů, které jsem letmo zahlédl v naší vývojové dílně. A čekání na ni se vyplatilo, protože „na živo“ je samozřejmě ještě lepší!

  • Softshellová bunda JORASSES - test
  • Softshellová bunda JORASSES - test
  • Softshellová bunda JORASSES - test

Technologicky se jedná o nástupce oblíbené bundy Cerro Torre, ale v mnoha ohledech ji překonává. Základní materiál je větruodolný bariérový softshell, který je na zádech a v bocích doplněný o vysoce odolný elastický materiál s ještě vyšší prodyšností. To znamená konec mokrým zádům pod batohem. Kapuce a konce rukávů jsou potom z lehoučké elastické Cordury, která díky Coolmaxu také velice dobře odvádí pot od těla. 

Ramena a lokty jsou vyztužené elastickými „kevlarovými“ záplatami, které bundu chrání proti poškození, ale zároveň díky své elasticitě nijak nepřekážejí a neomezují při pohybu. A ten pocit, když si ji oblečete a ona vám sedí na „první dobrou“, je k nezaplacení. Střih se Radkovi opravdu povedl. Rukávy jsou dostatečně dlouhé a při zvednutí rukou se bunda na těle ani nehne.

10726V bundě jsem dělal všechno možné od trekingu, přes lezení, až po kolo. Určitě v ní v zimě vyrazím i na běžky a na skialpy. Při všech zmíněných aktivitách mi nevadil vítr a i při vyšší fyzické námaze jsem nebyl durch propocený, bunda všechno skvěle „oddýchala“.

Jorrases je perfektní v kombinaci s kalhotami Cascade Plus, ostatně je stejně jako ony vyrobena hybridní technologií. Tedy kombinací materiálů různých vlastností pro maximální funkčnost celku. Což splňuje na jedničku.

  • Bunda JORASSES + Kalhoty Cascade
  • Bunda JORASSES + Kalhoty Cascade
  • Bunda JORASSES + Kalhoty Cascade
Můžu ji tedy s čistým svědomím doporučit nejen aktivním sportovcům, ale všem těm, kteří ocení vysoký komfort a pohodlí. 

Martin Munzar

Rubriky