made in eu
26.02.2016

Zimní Krkonoše

 O víkendu 19. - 21. 2. 2016 jsem zajišťoval "kádrový materiál" pro CK NAMCHE tak, aby kurz „Zažijte hory“ probíhal pod vedením horského vůdce

Zbraně hromadného lezení :-) 5063

Strávili jsme krásný víkend na Výrovce v Krkonoších, kde se lezlo, pracovalo s vyhledávači, kopalo do sněhu, chodilo a jezdilo na skialpech. Večerní přednášky pak před půlnocí přešly v příjemné společné posezení a vyprávění o horách a cestování.

Test abalakovových hodin 5059

Vytahování z trhliny 5062

Krkonoše nejsou zkrátka jenom lanovky a sjezdovky. Můžete si vybrat z ledodolezení v Labském dole, skialpových túr, kterých je 8 doporučených a k tomu samozřejmě nekonečně mnoho k dispozici. Stačí jenom naplánovat a vyrazit.

5057

Jeden z umělých ledů v Krkonoších najdete na chatě Výrovka. Taktéž zde najdete ubytování. Pro spořivější či romantiky i v noclehárně ve vlastním spacáku.

Vetřelci na Výrovce :-) 5061

Počasí nebylo značka ideál. Navíc při předlezení ledopádu na mě z vrchu ještě tekla voda z trubek, než jsem si toho všimnul a správce poprosil o to, aby nám to na dopoledne udělal bez vodopádu. Přesto se mi za chvíli na těle udělalo brnění. Dovnitř se však nedostalo vůbec nic. Další zátěžový test bundy nadešel v neděli. Ten den na túře foukalo tak, že nás to málem odneslo do Polska a odpoledne pro změnu pršelo. Sjezd do Pece už vypadal dočista jako jízda na vodních lyžích. Když jsem udělal oblouk, tak to doslova čvachtlo!

5060

Nevadí mi být klidně celý den venku s lidmi, které to všechno zajímá a baví. Užívám si to. A co vy?

5058

To modrý, co mám na sobě, je bunda DEVIL Alpine. Líbí se mi na ni, že je dlouhá. Má velkou kapsu na koze, kam dám spousty věcí. Rukávy tak široké, že je v pohodě přetáhnu přes rukavice. A navíc: Modrá je dobrá!


Vojtěch Dvořák,

Horský vůdce UIAGM.

 

Rubriky