made in eu
15.12.2015

Zima kolem DIRECTALPINE


4599

Zatím to tak nevypadá… Ale zima přijde. Není třeba bát se globálního oteplování a dlouhodobých předpovědí. My místní znalci víme, že zasněžené zimy se vždycky dočkáme. Jen prostě v posledních letech o měsíc posunula svůj začátek, a to obvykle na první až druhý týden v lednu.

 

4600

Takže do té doby zbývá ještě nějaký čas. Není tedy od věci promyslet, co všechno podniknout a podle toho řádně připravit svou výzbroj a výstroj. A zejména pro přespolní máme několik tipů, co všechno lze tady u nás na severu v zimě dělat. A že toho je spousta! Prostě zimní ráj!

4601

Jizerky – to je bez nadsázky ráj běžeckého lyžování. Desítky kilometrů dokonale upravených tratí – pár minut z Liberce a z Jablonce a hodinu z Prahe. A vyrazíte-li ve všední den dopoledne, potkáte leda důchodce.

 

4602

Tip redakce: Nezapomeňte na pravidelný pitný režim v některé z četných osvěžoven (ale nepřežeňte to, ať se vám nemotá hlava a nezkazíte si svůj léty vybroušený běžecký styl).

4603

Na Ještědu vás čeká několik kilometrů sjezdovek se vším komfortem. A co je na tom nejlepší? Že sjezdovky míří až ke konečné tramvaje! Kde tohle najdete?

 

4604

Tip redakce: O víkendu je dobré si přivstat – lepší mrznout na sjezdovce než ve frontě (ale třeba tam potkáte nějakou kočku, která potřebuje pozvat na svařák).

4605

Na své si přijdou i prknaři. A na Pláních, propojených s hlavním ještědským střediskem, mají k dispozici snowpark, kde si můžou jaksepatří zařádit.

4606

Tip redakce: Nezapomeňte si pořídit těžkou, neforemnou bundu, pokud možno v křiklavých barevných kombinacích a vzorech (ale v katalogu Directalpine nic takového nenajdete :-( ).

4607

 

Ráno vyrazit z údolí a zamířit na vrcholky. Pěkně po svých. Sněžnicích. Můžete si vychutnat svobodu pohybu, jiskřivou nádheru sněžných plání a při troše štěstí nepotkat za celý den ani živáčka.

4608

Tip redakce: Vyplatí se pečlivě plánovat trasu a odhadnout svou výdrž. Abyste došli tam a zase zpátky (nebo aspoň tam).

4609

Kilometry a kilometry silniček, lesních a turistických cest, v zimě takřka opuštěných. Kdo by odolal a nechal svoje kolo postávat v garáži?

4610

Tip redakce: Někdy je toho sněhu přece jen trochu víc a chtělo by to pořídit si fatbike (ale i ty naše kostitřasy závěj proříznou, že?).

4611

Jizerky – to je poctivá hrubá žula. Takže tady lezeme celoročně. A v zimě je to fakt tvrdá práce. Skvělá příprava na velké hory!

4612

Tip redakce: Je dobré vědět, kde zhruba je ta zatracená vrcholová knížka! (ale zase se při vykopávání vrcholovky pěkně zahřejete).

4613

Anebo prostě můžete jen tak vyrazit do přírody, procházet se a užívat si zimní krajiny, která pod bílou peřinou získává úplně jiný rozměr.

4614

Tip redakce: Víte, že když napadne sníh, často nejsou vidět turistické značky? (ale na druhou stranu se z vašeho výletu může stát pěkně dobrodružná výprava).

4615

Ať už v nadcházející zimní sezoně budete v přírodě podnikat cokoli, nezapomeňte, že s izolačkama od Directalpine vám bude vždycky parádně!


Ondra, D.A.

 

Rubriky