made in eu
09.12.2020

Wattovo okénko - Bouldering a typy lezců podle bouldermatek

Humorné kresbičky na téma bouldeRING doplněné krátkým poučným čtením od horského vůdce UIAGM - Vojty "Watta" Dvořáka.

Boulderisti? To jsou ti lidi, co chodí se žíněnkami do lesa? Ať je to jakkoliv, pojďme se v několika příspěvcích podívat na různé typy lezců po šutrech podle bouldermatek.

Krásné chvíle na horách, ledech nebo na umělých stěnách vám přeje autor

Vojtěch Dvořák horský vůdce UIAGM, www.alphaguide.cz

EXPEDIČNÍ

15838Tak to vypadá, když by se dal Zdeněk Háček Hák na bouldering. Základ je dobrý Base Camp a kvalitní zázemí.


D1

 

15837

Tento lezec se často přesouvá po silniční tepně naší země. Jezdí mezi Prahou a Brnem. Pokaždé je to nezapomenutelný zážitek.

NATIONAL GEOGRAPHIC

 

15836S tímhle typanem můžete cestovat nebo se od něj dozvíte spousty zajímavých informací o divočině a životě v zemích celého světa. Bude to pravděpodobně světoběžník.

FAKÝR

 

15839

Taková bouldermatka o svém majiteli hodně napoví. Rozhodně si na ni pod skalkami společně nepohovíte a nečekají vás společné romantické večery a noci ve skalách nebo v kempu. Při pádu se naučte spíše než padat, se pomalu na takovou bouldermatku navalit a lehnout si co největší plochou.

SAFETY FIRST

15841

To je lezec, který má bezpečnost na prvním místě. Bezpečák. Má okraj boudlermatky absolutně pod kontrolou a to i z velké výšky nebo při špatné viditelnosti. 

DOTOVANÁ

15801

Tak to je typan, který si na bouldermatku nevydělal. Někdo mu ji zadotoval. S takovým lezcem typu Čapí hnízdo raději nelezte. Není to férovej typ.

GALAKTICKÁ

15802

Tak to bacha! Tady se nedoporučuje vůbec padat. Bouldermatka typu Černá díra je určena opravdu pro lezce onsajtového typu. Tahle podložka vás bezpečně zachytí, pak zrychlí a vyplivne na druhé straně galaxie.

ČISTOTNÝ

15803Lezec, který neustále myslí na to, aby se neušpinil. Čistota na prvním místě a možná v i lezení.

FOTBALISTA

15843

S majitelem této bouldrmatky zvládnete malé i velké vápno. Postavíte zeď. Bouldering bude pro vás hrou. Pouze dávejte bacha na fauly. Ty budou pravděpodobně nahrané. Učí se to už od mládí!

HROBAŘ

15844

Před majitelem této bouldermatky se mějte na pozoru. Zabitej případ!

ROCKY BALBOA

15845

Ring volný. Kolik vydržíte kol, záleží jenom na vás!

KULEČNÍK

15842

Taková bouldermatka o svém majiteli hodně napoví. Bude to precizní lezec. Trpělivý a každý pohyb pečlivě rozmyslí. A má koule! Určitě více než vy.

POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ!

Rubriky