made in eu
13.09.2017

Kalhoty PATROL + MOUNTAINER

Dvě kalhotové legendy českého outdoororu. Používají je turisti, vodáci, lezci, běžkaři, ale také třeba zahrádkáři, lesáci, farmáři, výškoví pracovníci. Lidé je mají rádi a nosí je při svých aktivitách, ať už jsou jakékoliv, do úmoru. Jsem si jistý, že je už buď znáš z vlastní zkušenosti, nebo je minimálně vídáš na mnoha lidech kolem sebe. 10665

Ať už vyrazíš do skal, nebo na výlet po Šumavě, když jdeš hřebenovku Krkonoš, Jeseníků, jak v létě, tak i v zimě. Najdeš je všude. Proč jsou stále tak oblíbené? Koukneme se společně na zoubek jejich největším přednostem a na to, v čem se od sebe liší:

 • Univerzálnost – jak PATROL tak MOUNTAINER jsou parádní kalhoty na takřka všechny aktivity. Za ta léta, co ti budou poctivě sloužit, je s sebou vezmeš do města, na výlety i na sport. Po pár rocích, až už budeš mít ve skříni nové, je budeš tahat už hlavně na ten sport a nakonec si je necháš jako pohodlné montérky na práci, nebo lezení ve spárách. 
  • Kalhoty PATROL + MOUNTAINER-univerzální využití
  • Kalhoty PATROL + MOUNTAINER-univerzální využití
  • Kalhoty PATROL + MOUNTAINER-univerzální využití
 • Odolnost - materiál, ze kterého jsou vyrobeny, je sám o sobě velice odolný proti oděru. Při testování na přístroji Martindale vydrží bez problémů 20.000 otáček brusného kotouče, což odpovídá minimálně čtyřem letům nošení. Kalhoty MOUNTAINER jsou oproti PATROL navíc vyztuženy na kolenou, zadním díle a vnitřním okraji nohavic extrémně odolnou Cordurou. Proto vydrží o dost hrubší zacházení a sloužit ti budou ještě podstatně déle.
10667

 

 • Střih – je propracovaný a anatomicky přesný. Kalhoty díky pasu částečně do gumy velice dobře padnou jak štíhlým, tak silnějším lidem. V nabídce máme i zkrácené velikosti, takže si z ní vybere opravdu každý. 
 • Praktické detaily – u obou kalhot najdeš dvě hlavní kapsy a jednu stehenní, které jsou uzavíratelné zipem, takže se nemusíš bát, že bys z nich cokoliv ztratil. PATROL mají navíc jednu zipovou kapsu na zadku. 10666
MOUNTAINER má místo ní jednu malou doplňkovou kapsu na levém boku. Ta je ideální třeba na nůž, nebo cokoliv, co potřebuješ mít po ruce. U kalhot MOUNTAINER je možné regulovat šířku spodního okraje nohavic pomoci suchého zipu a zamezit tím, aby se Ti třeba kamínky či další nečistoty dostaly do bot. U kalhot PATROL je ponecháno volné ukončení nohavice pro snadnější případné zkrácení či prodloužení nohavic.
 • Kalhoty PATROL + MOUNTAINER
 • Kalhoty PATROL + MOUNTAINER

Takže které vybrat? 

Obecně se dá říct, že po modelu MOUNTAINER sáhnou spíše Ti, kteří hledají opravdu maximální odolnost

Lehčí PATROL zase nabídne o něco vyšší prodyšnost a je tedy o něco civilnější a univerzálnější. Ale ať už vybereš kterékoliv z nich, věřím, že tak získáš kalhoty, s kterými budeš spokojen až do konce života.

Martin Munzar, Direct Alpine

 

Rubriky