made in eu
02.04.2024

Letní kolekce outdoorového oblečení 2024 od DIRECT ALPINE ve znamení Sustainably, Fast & Light Styl

  16992

V dnešní době, kdy se svět potýká s nepřebernými výzvami, které se týkají životního prostředí, se udržitelnost stává nejen módním slovem, ale skutečnou nutností. Tento trend se nevyhýbá ani světu outdoorového oblečení, které musí být nejen stylové a funkční, ale také šetrné k životnímu prostředí. Právě na tomto základu stojí kolekce Léto 2024, jejímž heslem je Sustainably, Fast & Light Style.

Produkty z této kolekce jsou nejen dostatečně odolné, aby vydržely vysokou zátěž při outdoorových aktivitách, ale také velmi lehké, aby váš krok zbytečně nezatížily. A to vše s ohledem na životní prostředí.

Jako milovníci přírody a outdoorových dobrodružství si totiž stále více uvědomujeme, že každý náš krok, každá naše volba má dopad na svět kolem nás. A právě výběr oblečení může být jedním z klíčových rozhodnutí, která mohou pozitivně přispět k ochraně přírody.

Filozofie Kolekce Léto 2024

Základními pilíři kolekce Léto 2024 jsou udržitelnost a styl Fast & Light.

Udržitelnost reprezentují recyklované materiály, které nejenže snižují spotřebu nových surovin, ale také stále nabízejí vysokou odolnost a funkčnost (Pánská outdoorová bunda ZERO).

Zastoupené jsou zde i produkty, které se po skončení své životnosti snadno recyklují (Pánské funkční triko HORN). Tímto způsobem se snažíme uzavřít kruh a minimalizovat odpad.

Styl Fast & Light zastupují designy, které jsou pohodlné, funkční a poskytují dostatečnou svobodu pohybu. Jejich důležitou vlastností je prodyšnost a možnost ventilace, čímž se předejde přehřívání těla. Do této kategorie produktů patří třeba outdoorové nepromokavé kalhoty Cyclone Pants pro muže i ženy, pánská sportovní vesta Element nebo dámská sportovní vesta Element Lady.

  16993

Co o kolekci Léto 2024 říká šéfdesignér Luděk Hostan.

„Jedním z klíčových momentů vývoje kolekce bylo její testování v reálných podmínkách. Každý prototyp musel projít nekompromisní zkouškou interních nebo externích ambasadorů. Společně s nimi jsme hledali nejlepší řešení, které by vyhovovalo všem – od profesionálních sportovců až po víkendové turisty.

Každá kolekce je pro nás víc než jen práce. Je to příběh o tom, jak naše vášeň pro přírodu, sport a inovace může změnit způsob, jakým vnímáme oblečení. Je to pozvánka k tomu, abyste s námi sdíleli radost z pohybu v přírodě, s vědomím, že máte na sobě oblečení, které vás nikdy nenechá na holičkách, a navíc je šetrné k přírodě.“

Stěžejní styly kolekce

  16994

Mezi stěžejní produkty nové kolekce patří větruodolná outdoorová bunda ZERO z recyklovatelného PAD, která splňuje všechny požadavky na lehkost, funkčnost a recyklovatelnost.  

Dalším členem této ekologické rodiny je funkční triko Horn, které je vyrobeno ze 100 % recyklovatelného PES získaného recyklací polyesterového odpadu a zároveň je díky Nil Circular Systému 100% recyklovatelné. Při výrobě tohoto produktu se ušetřilo až 38 % CO2 emisí a 50 % vody v porovnání s výrobou klasického PES. Triko je opatřeno antibakteriální úpravou, která zajišťuje dlouhotrvající svěžest a prevenci proti nežádoucím pachům.

Nepromokavé kalhoty Cyclone Pants Lady jsou kombinací pohodlí, odolnosti, funkčnosti a skladnosti. Jsou vyrobeny z materiálu, který je nejen odolný proti nepřízni počasí, ale zároveň poskytuje i nevídanou flexibilitu a pohodlí. Pokud je složíte, zaberou minimální místo v batohu, což je při outdoorových výpravách neocenitelné.

Dámská sportovní vesta Element Lady je navržená pro aktivní ženy, které hledají funkčnost i styl. Její hlavní výhody jsou sbalitelnost i univerzální použití pro turistiku, běhání, lezení po skalách nebo jízdě na kole.

Barevná paleta kolekce Léto 2024

Kolekce Léto 2024 na první pohled zaujme svou barevnou paletou. Zatímco předchozí kolekce sázely na výraznější tóny v odstínech mango nebo emerald, nová kolekce jde dál. Inspiruje se barvami země a přírody, od svěže zelené green, světle zelené khaki až po příjemnou barvu navy (Dru light, Fremont Shorts, Cyclone, Element). V dámské kolekci jde o barvu exotických orchidejí, v barevném odstínu orchid, například v kombinaci s navy (Element Lady, Cyclone Lady nebo Brenta Lady). Tyto barvy nejsou vybrány náhodně. Každá z nich představuje příběh o udržitelnosti a o ochraně naší planety.

Jak si vybrat správné oblečení

Ať už se chystáte na horskou turistiku, projížďku na horském kole, nebo se vydáte na ferraty, správný výběr oblečení může zásadně ovlivnit váš zážitek. Při výběru je důležité myslet nejen na pohodlí a funkčnost, ale také na to, jak jednotlivé kusy spolu pracují, aby vám poskytly maximální pohodlí.

První vrstva, kterou na sebe navléknete, by měla být vyrobená z materiálu, který dobře odvádí pot od těla (Horn).

Druhá vrstva by měla mít skvělé izolační schopnosti. Tato vrstva vás zahřeje v chladných horských podmínkách (Dragon, Aura light lady, Hoodie, Hoodie tech lady).

Vrchní vrstva by měla být vaším štítem proti větru a dešti. Je to neviditelný plášť, který vás udrží v suchu a zároveň nebrání pohybu. Skvělou volbou jsou voděodolné, ale prodyšné bundy Guide nebo Talung, nebo velmi skladná lehká bunda Cyclone (letní záložní bunda s podlepenými švy).

Závěr

Kolekce Léto 2024 má připomenout všem milovníků outdooru, jak je důležité žít v souladu s přírodou a chránit její krásy pro budoucí generace. Každý kousek jejího oblečení nese v sobě příběh o inovaci, o pečlivém výběru materiálů a o způsobech, jak minimalizovat naši ekologickou stopu. Připomíná nám, že každý z nás může přispět k ochraně naší planety, a to i tak jednoduchým rozhodnutím, jako je výběr správného oblečení.

Rubriky