made in eu
10.09.2018

Kalhoty APACHE - test

11371

Krátce před Vánoci mě kontaktovala firma Direct Alpine, zda bych nechtěl otestovat prototyp jejich nových kalhot Apache. Velmi rád jsem tuto nabídku přijal a vyrazil jsem 27.12.2017 s novými kalhotami v batohu na hory do Ötztal (Kühtei). 

  • Testbericht über die neue Hose APACHE - Eisklettern
  • Testbericht über die neue Hose APACHE - Eisklettern
  • Testbericht über die neue Hose APACHE - Eisklettern

Podmínky byly dobré, vše bylo suché, okolo minus 2 stupňů, perfektní na testování.  Už se mi stalo, že jsem si roztrhl mé staré hardshellové kalhoty o šroub do ledu.  To se mi s kalhotami Apache nemůže stát, jsou to velmi pevné kalhoty. Po určité době jsem se také velmi zahřál, ale s integrovanými zipy na horní straně stehen je možné optimálně regulovat teplotu.  Po dvou dnech v zimě a sněhu jsme museli jet bohužel domů, protože počasí bylo pro další túry příliš špatné.  Chtěl jsem ale pokračovat v testování, a tak jsme se vydali lézt za lepšího počasí u nás ve Steinwaldu. Také hrany našeho ostrého granitu nemohly těmto kalhotám ublížit.  

11365

Zajímavé vlastnosti kalhot: Dvě kapsy na stehnech. Při větších túrách jsou ideální k přepravě menších map.

11366

Dalším zátěžovým testem mělo být zdolání hřebenu Watzmann.  Za ideálních podmínek se chodí od vrcholu Watzmann k Hocheck a dále přes Grad k hlavnímu vrcholu Mittelspitz a pak k vrcholu Südspitz.  Přes celý Grad byl skvělý přechod po firnu, kde se skvěle osvědčilo zesílení na koncích nohavic.  Při sestupu bylo přee jen ještě dost sněhu, bylo tedy výhodou, že kalhoty mají na nohavicích protisněhové manžety. 

  • Testbericht über die neue Hose APACHE
  • Testbericht über die neue Hose APACHE
  • Testbericht über die neue Hose APACHE

Závěr po zcela intenzivním použití kalhot: 

Robustní látka, zesílené nohavice a promyšlený odvětrávací systém umožňují univerzální využití kalhot v horských sportech.  Ale také drobné nadstandardní doplňky, jako jsou kapsy na stehnech a protisněhové manžety, jsou velmi praktické.  Povedené kalhoty s různými možnostmi využití. 

Děkuji firmě Direct Alpine, že jsem mohl tyto kalhoty testovat. 

S pozdravem

Marco Bauer


Poznámka: Článek byl přeložen z originální - německé verze. 

Rubriky