made in eu
14.08.2017

Kalhoty MOUNTAINER TECH - test

Stará dobrá věc, v novém skvělém provedení, – kalhoty MOUNTAINER TECH   

Je to tak. Fakt jsem měl sto chutí mlátit hlavou do zdi, když jsem dostal do ruky tyhle kalhoty a vzal si je na sebe. MOUNTAINER TECH. Sakra, proč se tohle v „Directu“ neudělalo dřív?!

10481

Přitom ta myšlenka je úplně jasná a jednoduchá – stačilo prostě jen vzít megaúspěšné kalhoty, doslova držáky, „nezničitelnéMountainery, zmodernizovat je, tj. odlehčit, provzdušnit, zfunkčnit a přitom zachovat co nejvíce z jejich odolnosti. A hned máme lehčí a funkčnější kalhoty, pořád na úrovni těch parádních outdoorových buldozerů, které nosí tisíce spokojených zákazníků. 

Jsem obecně příznivec spíše lehčích funkčních kalhot, jako jsou CASCADE nebo CRUISE. Klasické MOUNTAINERY nebo PATROLY mám taky, ale nosím je spíš na práci v lese, kolem baráku a tak. O to víc jsem se těšil na první vyzkoušení „TECHů“ a první výlety v nich. A můžu to potvrdit: jsou to prostě super kalhoty!

10475

První dojem – vynikající střih. Perfektně sedí. Základní materiál je strečový, cítím se v nich jako v bavlnce. PATROLy i MOUNTAINERy sedí taky parádně, ale tady jsou lehčí a o dost strečovější části, které z chození v terénu dělají požitek. I po delším nošení ten skvělý první dojem přetrvává. Komfort těchhle kalhot je dokonalý. A to samé platí i pro „praktičtější“ stránku věci: kalhoty mají výrazné zesílení vepředu – stehna + kolena, taky dole u kotníků i na zadku. To znamená perfektní ochranu proti oděru. Nesmím zapomenout ani na super pásek s duralovým hákem nebo zipové kapsy. Každá drobnost je dotažená do detailu, kalhoty zkrátka poskytují ten vysoký standard, na který jsou zákazníci Directalpine zvyklí. Takže s touhle funkčností a prodyšností základního materiálu jsou MOUNTAINER TECH jasnou volbou i pro náročnější pohyb venku, treking, lezení v horách. Vyzkoušeno, prověřeno, spokojeno. Zase se mi potvrdilo (pokolikáté už?), že v Directalpine jsou prostě ti „kalhotáři“, co znám!

10476

S kamarádem jsme se o ně nějakou dobu dokonce dělili, testovali je na střídačku. Ten náš kousek si už prošel svým – turistika, treking, hory, lezení na písku i na žule, nějaké to ráchání ve sněhu, chození do práce, do města, hospody – a musím za oba říct, že je teď budeme uctívat jako jedny z našich nejuniverzálnějších kalhot. Prostě kalhoty „na všechno“. Oproti klasickým Patrolům/Mountainerům jsou funkčnější, prodyšnější, měkčí, lehčí. A přitom mají hodně z jejich robustnosti a mechanické odolnosti – přesně na místech kde je to potřeba.

10477

Super pásek s duralovým hákem, dotažená každá drobnost, zipové kapsy, zkrátka vysoký standard v každém detailu. 

10478

10479

Samozřejmě kdo chce absolutní betonové „držáky“, tak jako dřív, předchozí modely jsou pořád v kolekci, to je jasné. Ale můžeš se v pohodlí posunout dál. O téhle nové bombě v kolekci můžeš zatím přinejmenším meditovat. Ale mohla by to být dobrá volba a posun v případě, že budeš potřebovat vyměnit staré PATROLY nebo MOUNTAINERY za nové. Posunout se do vyšší sféry komfortu a funkčnosti : ) 

10480

Tak Ti přeju, až si je pořídíš, ať máš super podmínky na všechny svoje akce v horách, hraje ti počasí i parta kolem tebe a rozjedeš svoje dobrodružství venku v horách naplno. 

Ahoj, Vašek Lábus

Rubriky