made in eu

Odlehčená varianta našich nejúspěšnějších funkčních kalhot CASCADE PLUS. Oproti nim jsou ještě lehčí a prodyšnější díky hybridné kombinaci lehkých funkčních materiálů. Jasná volba zejména na celoroční akce v horách – skialpinismus, horolezectví, trekking a pro většinu outdoorových aktivit. Ve spodní časti nohavic jsou umístěny zipy a elastické klíny umožňující přetažení kalhot přes skialpovou botu nebo pohorku. Anatomicky přesný střih umožňuje dokonalou volnost pohybu a poskytuje mimořádné pohodlí. Použité tkaniny s rychleschnoucí úpravou, vysokou pružností a funkčností zabezpečují komfort uživatele i velmi dobrou odolnost kalhot.

Produkt jsme vyprodali

Můžete si vybrat z aktuální nabídky "série pánské kalhoty CASCADE" nebo z celého katalogu.

TECHNICKÉ INFORMACE

Kód 21S001003.40
Barva ocean/indigo
Hmotnost 355 g (L)
Materiál Main 1: 78 % Polyamide (Nylon) + 12 % Polyurethane (Lycra® ) + 10 % Polyester (Coolmax®) - High strenght functional fabric
Střih men (REGULAR FIT)

POPIS

  • Pohodlný pas, regulovatelný páskem s přezkou.
  • Dvě přední a jedna větší boční kapsa, dobře dostupná i v sedacím úvazku.
  • Spodek nohavic zesílen oděruvzdornou tkaninou.
  • Nohavice s možností rozšíření spodního okraje, boční zip a elastický klín pro pohodlné přetažení přes obuv.
  • Bezpečnostní reflexní štepování pro noční identifikaci.
  • Použita technologie elastických švů.
  • Základní směsová tkanina doplněna z vnitřní strany polyesterem pro odvod vlhkosti
  • Doplňkové materiály – lehká Cordura a elastický vzdušný úplet.
  • Vyrobeno v Evropě
  • Kolekce léto 21

SLOVO DESIGNÉRA

Stručně by se dalo říct, že kalhoty CASCADE LIGHT jsou odlehčené CASCADE PLUS, které jsem prostě uzpůsobil na sportovní aktivity v teplejším počasí. Zkrátka všude tam, kde jsou již tvoje "kaskády plus" zbytečně teplé a robustní, využiješ naplno "lajty" – lehčí variantu, která přitom ale stále velmi slušně ochrání proti větru. Střihově samozřejmě vycházejí z léty prověřených a vysoce oceňovaných "Plusek", jsou však lehčí, prodyšnější a i vzhledem k pasu, který je jednoduše a komfortně stažen do gumy, sportovnějšího vzhledu.

Zásadní předností kalhot je velmi propracovaný, pohodlný střih. Ideální funkčnosti je dosaženo výběrem a zkombinováním tří výrazně strečových materiálů, z nichž základní materiál je větruodolná pletenina. Ta je na rubové straně vyčesaná a vytváří základní izolační vrstvu na místech, kde to přesně potřebuješ (kolena, zadek), ty potřebuješ nejvíce chránit proti chladu. Doplňkový materiál je lehká Cordura, velmi oděruodolný materiál, který používáme například na kalhotách CRUISE. Tento materiál je tam, kde potřebuješ lepší prodyšnost, vyšší odvod vlhkosti od těla - tedy boky, pas. Třetí použitý materiál je výrazně strečová pletenina, které říkáme "plavkovina" - díky jejímu účelnému použití v určitých dílech kalhot je výrazně zvýšena flexibilita střihu a kalhot celkově a lepší pohodlí uživatele při pohybu. Materiály jsou ošetřené repelencí, jako základní ochranou proti vodě a proti špinění. Vyšší dostava pletení zaručuje dostatečnou bariéru proti větru, při současné vysoké prodyšnosti. Navíc konstrukce přiléhavého střihu nijak neomezuje a kalhoty se vždy dokonale přizpůsobí pohybu těla a nohou. Stejně jako u oblíbených CASCADE PLUS nebo BADILE i zde mohu zopakovat to, co nám říkají naši zákazníci - tyhle kalhoty jsou jako moje "druhá kůže". Pas kalhot CASCADE LIGHT je vyřešen pohodlnou širokou gumou se stahováním, jednoduchý pásek nevadí pod sedákem, ani pod vrchním oblečením. Pásek je doplněný poklopcem s jemným zipem – před lezením si můžeš odskočit na malou i s obléknutým sedákem. Dobře dostupné boční kapsy mají obrácené zipové jezdce tak, aby zip byl dobře přístupný i při použití se sedákem nebo bederákem báglu. Kolenní díly jsou anatomicky tvarované pro pohodlné zvedání nohou, neomezují nijak v pohybu. Spodní okraje nohavic mají zipový rozparek s elastickým klínem, který umožňuje úplné přetažení kalhot i přes mohutnější botu (pohorky, lyžáky). Důležité pro pohyb v noci (kolo, běh) jsou nově aplikované reflexní detaily – reflexní proužky a reflexní loga DIRECTALPINE.

CASCADE LIGHT si zamiluješ právě pro jejich lehkost a jednoduchost oproti CASCADE PLUS. Budeš je brát na všechny jarní, letní i podzimní akce, na které jsou "Pluska" zbytečně robustní, tam kde přemýšlíš o každém uspořeném gramu – vezmeš je na kolo, rychlý

Radek Nováček

Chceš slevu?