made in eu
06.06.2016

Evropský pohár mládeže v lezení na obtížnost - IMST 2016

Prvního letošního závodu Evropského poháru mládeže (EYC), který se konal v rakouském IMSTU ve dnech 28. – 29. 5. , se zúčastnilo 20 juniorských reprezentantů v České republiky a mezi nimi také "náš" Honza Kendík.

  5487

O konkurenci opravdu nebyla nouze, Honza měl možnost poměřit síly s 37 závodníky z celé Evropy. Výsledné 28. místo je pro libereckého lezce nepatrným zklamáním, protože ho o lepší umístění připravila chybka v podobě uklouznutí nohy ze stupu. No, asi začneme vyrábět i lezečky :-D. Každopádně závodní sezóna je teprve na začátku a Honzík si správně nechává prostor pro zlepšení =).

A jak vidí první velké závody letošní sezóny sám Honza? 

Kvalifikační cesta č. 1:

V první kvalifikační cestě, která začínala technickým kolmáčem jsem dolezl takřka do její poloviny, tuto cestu jsem vzhledem k rannímu chladnějšímu počasí lezl v dlouhých kalhotách JOSHUA, které používám již několik sezón a letošní nová barevná kombinace se výborně hodila k reprezentačním tílkům.

5486

Kvalifikační cesta č. 2:

Druhou kvalifikační cestu jsem dolezl pár kroků nad polovinu, ale další snažení v této cestě tvořené hlavně malými lištami mi zmařila uklouznutá noha ze stupu, což mě zamrzelo, protože lišty jsou můj živel a měl jsem na to dolézt výš. Tuto cestu jsem lezl v šortkách CRUISE SHORT, které se osvědčily jako velmi dobré lezecké kraťasy a vřele je doporučuji jak na lezení, běhání, tak i na jakýkoli jiný sport.
5485

 


 

Rubriky