made in eu
08.12.2015

Dnes zeleně - do práce na kole a recyklovaný papír

Dnes to nebude o oblečení ani o outdooru. Ale o něčem stejně důležitém. Jak víte, základní filosofií našich produktů je kvalita, férový přístup k zákazníkům, zodpovědnost vůči okolí. Takže se postupně snažíme tímto směrem vylepšovat i fungování firmy vevnitř. Jde často o věci, které vidět nejsou, ale mají pro nás jakýsi niterný význam. Zakladatel firmy a její tvůrčí duch, Radek Nováček, uvažuje zhruba stylem - férově a čistě podnikám, tak se mi to dříve či později férově a čistě vrací.

A mezi tyto čisté věci patří i zdánlivé maličkosti, jako třeba minimalizace ježdění auty. Preference dopravu autobusem, vlakem. Pokud je to nutné, máme tady společný vůz, o který se dělíme. Někomu by se to mohlo zdát trochu až ujeté, ale já cítím, že tak je to prostě správné. Ve firmě se používají eko prací prostředky, omezujeme ježdění auty, do práce jezdíme na kole.

4450


Nebo třeba...tiskneme vždy oboustranně, využíváme beze zbytku použité papíry. Občerstvení pro zákazníky je vždy z lokálních zdrojů - místní sýrárna, místní řezník, místní minipivovar. Katalogy tiskneme na český recyklovaný papír. Kvůli našemu katalogu se nemusí porazit jediný strom a ten papír sem nejede přes půl světa v kontejneru. Řeklo by se zanedbatelné blbosti, ale napomáhá to celkové naší filosofii. Každá taková věc ji vnitřně posiluje nejen u zaměstnanců ale i u partnerů. A už i dost zákazníků se s tím ztotožňuje a "hraje" tuto hru s námi. Vylepšujeme tak svět. Aspoň takto v mikro-pojetí.

A k tomu patří docela zajímavý příběh "našeho" papíru... Dva roky jsem sháněl papír, který by byl recyklovaný a zároveň vyrobený v ČR. Nemožné. Takže jsem si jaksi základně zmapoval tento trh a zjistil, že u nás je údajně už poslední papírna, Aloisov. Tu jsem oslovil. I když to pro ně byla mikro zakázka, byli velmi ochotní a po delším jednání jsme dohodli minimum - paletu recyklovaného papíru, prostě papír na zakázku. Akceptovali jsme i relativně vysokou cenu, absolutně ovšem stále přijatelnou, Ten kus lesa,  který tu díky tomu zůstane stát, za pár korun navíc prostě stojí. Dokonce jsme výrobu zaplatili dopředu, prostě jsme pro ten papír udělali maximum. A je hotový, papír je tady, a je ho hodně, a co teď s ním? O tu paletu ve skladu furt zakopáváme. To je prostě daň, za ten ekologický přístup : ) No a teď toho papíru máme tak na 5 let. Proto se chceme o tuto možnost podělit s našimi zákazníky, případně kýmkoli podobně smýšlejícím. Kdo máte zájem, tady je - recyklovaný kancelářský papír PRINT MASTER, vyroben v ČR exkluzivně pro Directalpine.

4451


Asi to bude znít jako klišé, ale prostě chceme podporovat českou ekonomiku, české firmy, Čechy. Platíme daně českému státu, ačkoli do toho se nám né úplně vždy chce. Ale z něčeho se ty silnice a nemocnice a důchody platit musí. Společné myšlení, korektní jednání, čistý přístup k výrobě i prodeji. Minimalizujeme vliv naší výroby na životní prostředí, naše ekologická stopa musí být co nejmenší, abychom zanechali naši zemi v lepším stavu pro nás i další generace. Jsme tady ve firmě vesměs samí horolezci, nebo celkově lidé osobně velmi spjatí s přírodou - milujeme dobrodružství v její divočině, v horách a lesích, a proto se k ní chceme chovat ohleduplně. Nejsme ti, kterým se říká "excelovští" manažeři, nejde jen o čísla, obraty a zisky. Někdy děláme prostě věci trochu jinak a myslíme si, že to má smysl, i když to třeba tolik nevynáší na nejnovější auta ani na firemní tryskáč, ale zato chodíváme spát s čistou hlavou : )

Tak buďte přece trochu kámoši a pomozte nám s ní : ) Kupte si balík, dva...je to exkluzivně od Directalpine - recyklovaný papír, vyrobený v ČR:  PRINT MASTER.

4452


Ondra,D.A.


 

 

Rubriky