made in eu
17.10.2023

Co odstartovalo kariéru Direct Alpine


 • Prvním produktem, který úspěšně odstartoval dráhu Directu, byly kostkované kalhoty. Ty vznikly ze zbytků odkoupených látek z Textilany.

  Další významnou metou byla výstava SPORT PRAGUE v roce 1999. Zde byl představen první prototyp hardshellové bundy DEVIL ALPINE v černo-bílém provedení. Její límec z vnitřní strany zdobil název SINOR-TEX. Byla to zkratka jmen dvou společníků Sika Nováček. Mimochodem, tato bunda se prodávala až do roku 2021.

 • Jindra „Hudy“ Hudeček

  K výraznému rozvoji společnosti Direct Alpine přispěl příchod legendy českého sportovního lezení a v poslední době i lezení v horách Jindry „Hudy“ Hudečka, který v té době vlastnil největší síť outdoorových prodejen v ČR. Díky tomuto spojení se firma dostala do povědomí více zákazníkům v Česku a mohla expandovat do zahraničí.

  Kvalitní outdoorové oblečení splňující skutečné potřeby lidí, pro které jsou hory domovem, si začalo stále více získávat srdce profesionálů z řad horské služby, záchranářů nebo hasičů.

 • Horští vůdci

  Filozofie značky založená na osobní zkušenosti horolezců-majitelů společnosti hraje velkou roli i v dnešním vývoji firmy. Spolupracujeme s řadou předních sportovců, špičkových horolezců i horských vůdců, kteří testují naše oblečení v praxi při svých cestách. Patří mezi ně i Zdeněk Hák, v horolezecké komunitě známý jako „Háček“, který získal spolu s Márou Holečkem v roce 2018 prestižní ocenění Zlatý Cepín PIOLETS D´OR za prvovýstup na Gasherbrum I (cesta "Satisfaction"). Toto ocenění získali jako vůbec první Češi v historii. A netrvalo dlouho a v roce 2020 si odvezli další, a to za prvovýstup na Chamlang.

 • Rodinná firma

  V průběhu celého svého působení si naše společnost stále uchovává svůj rodinný charakter. Nejde o nadnárodní společnost, která vydává miliony na marketing. Naši dlouhodobou strategií je kvalitní ruční práce. Z 95 % vyrábíme v Evropě a pracujeme s vysoce kvalitními materiály. I proto v naši kolekci najdete outdoorové oblečení vyrobené z materiálu, který vyvinuli vědci v USA pro potřeby US Army nebo aktuální novinky, péřové látky. Díky tomu splňují naše výrobky i ty nejnáročnější požadavky.

 • Proč Evropa?

  Již více než 12 let šijeme v Evropě. Většinu partnerských firem máme v České republice a na Slovensku. Důvodem není jen úroveň kvality a flexibilita, se kterou můžeme reagovat na náročné požadavky zákazníka, ale i vědomí, že naší činností dáváme práci našim lidem i přátelům z pod Tater.

 • Budoucnost

  A kam směřuje Direct Alpine dalších minimálně dalších 25 let?

  Tady je vize jednatele společnost Jirky Doubravy: „Chceme dál tvořit vysoce kvalitní a funkční outdoorové oblečení, plnící veškeré požadavky profesionálů. Čím dál víc si uvědomujeme potřebu naše oblečení vytvářet tak, abychom co nejvíce chránili životní prostředí pro další generace. Proto zařazujeme do naší produkce udržitelné produkty jako je Horn nebo Zero. V neposlední řadě chceme ověřenou kvalitu profesionálů nabídnout i lidem, kteří hory milují stejně jako my, ale nemají za cíl vylézt na nejvyšší hory světa. Mohou si však užít stejný komfort i kvalitu oblečení, jako ti nejlepší, kteří nejvyšší hory dobývají.

Rubriky