made in eu
14.08.2017

Bunda TORNADO - test

TORNÁDO - skvělá a hlavně pohodlná bunda „do kapsy

Setkání s „kapesním“ Tornádem, které výrazně zlepšilo můj sportovní život, proběhlo poprvé vloni na jaře při cykločundru z Liberce k Baltskému moři. S kámošem vyrážíme sice s bagáží, ale pokoušíme se spíš nalehko, tak nějak rozumný kompromis mezi plnou připraveností a váhou brašen. Počasí jedním slovem parádní a cesta svižně ubíhala po luxusní cyklostezce občas po německé straně, občas po polské straně řeky, pohoda.

10484

Změna přišla druhý den. Ochladilo se, začalo opravdu nehezky foukat a do toho občas zapršelo a dokonce ještě takhle v květnu zasněžilo. Ale jak se říká, neexistuje mizerné počasí. Takže z brašen lovíme oblečení - můj parťák jakousi svojí letitou softshellku – osvědčený větrolam, byť v půlkilovém provedení. No a já, svoje fungl nové superlehké TORNADO, v porovnání s kamarádovou bundou příslovečné nebe a dudy. 

10485

No a v tom aprílovém počasí, chvíli slunce chvíli kroupy nebo sníh, se mi v ní jelo fakt skvěle. Jednak díky strečovému materiálu – příjemná pohyblivost, komfort pohybu – a jednak díky jeho lehkosti, člověk jako by ani na sobě nic neměl, jen se tak nějak cítil v pohodě i v té slotě. 

10486

Od té doby TORNADO každému upřímně doporučuji. Nosím tenhle povedený kousek jako super lehkou záložní bundu už několik let - na treky v horách, na lezení delších cest, na kolo, běžky, skialpy. Samozřejmě v situacích kdy chci být maximálně na lehko a kdy nehrozí vyloženě déšť, ale nějaká dobrá větrovka se v batůžku přeci jen vyplatí. Je prostě lehoučká, pohodlně střižená a že její odolný elastický materiál neprofoukne, a přitom perfektně dýchá, takže ji člověk ze sebe nemusí při vyšší zátěži hned sundávat. Ve výbavě mi nahradila jak několik starých hnusných nepohodlných pertexek. Vyřešil jsem tím i několik softshellek, tahle bunda je prostě lehčí, pohodlná a mnohem sbalitelnější. V létě na kole, v zimě na běžky, ale i do hor jako super lehkou záložní vrstvu. 

10487

Právě se vracím z lezení na Korsice a tam se to počasí taky měnilo každou chvíli, TORNADO bylo vždycky v pohotovosti někde zastrčené mezi lezeckým vercajkem, ani jsem o něm nevěděl, ale když se ochladilo nebo začalo foukat studeně z kopců, jak jsem byl rád, že jí mám s sebou. Díky skvělé sbalitelnosti ji s sebou můžu vzít kamkoliv – vejde se i do kapsy. Tahle bunda je pro mě srdcová záležitost a neprávem opomíjený kousek od Directalpine. 

Já za ní prostě dýchám. 

Ondra   

Rubriky