made in eu

Overal s vysokým izolačním efektem navržený pro nejnáročnější nasazení. Velmi hřejivá spodní izolační vrstva pro aktivity v extrémně chladných podmínkách. Díky funkčnímu, komfortnímu, elastickému materiálu neomezuje tato spodní vrstva při pohybu. Ideální

Overal jsme vyprodali

Můžete si vybrat z aktuální nabídky "overaly" nebo z celého katalogu.

TECHNICKÉ INFORMACE

Kód 55352.31
Barva blue
Hmotnost 660 g (L)
Materiál Polartec® Power Stretch® Pro 53 % PES + 38 % PAD + 9 % PUR
Střih Regular Fit

POPIS

  • Vysoký tvarovaný límec.
  • Jedna hrudní kapsa.
  • Možnost přetažení přes zápěstí, otvor pro palec.
  • Přední a zadní zipy přizpůsobené pro pohodlné „vykonání potřeb“.
  • Spodní okraj nohavice řešen pro různé výšky bot. Lze jednoduše ohrnout.
  • Ploché elastické švy.
  • Vyrobeno v České republice
  • Kolekce zima 2016-17
  • Na zimu 2016-17 objednali: ADAM SPORT Ružomberok - ČUNDR SHOP Vsetín - HUDY SPORT a.s. - SKI SPORT Mělník
  • Ekologicky šetrný výrobek - NATURE TOP FRIENDLY více zde

SLOVO DESIGNÉRA

VINSON má docela zajímavý příběh. Je to nejvyšší vrchol Antarktidy.  Prostě to tak  trochu souvisí  s mojí cestou na seakayaku za polárním kruhem, tam byla fakt kosa a něco takového jsem tam tenkrát zoufale potřeboval.  Ale do jeho vývoje mě museli popostrčit zákazníci z Německa – dlouho po nás chtěli opravdu teplý overal do nejnáročnějších zimních podmínek. A to primárně pro výškové pracovníky. To jsou takoví ti borci, co většinu pracovní doby visí někde na stožáru, stromě nebo větrné elektrárně v jakémkoliv počasí. Prostě lidi co ocení kvalitní teplé oblečení, a kterým to nemá překážet v pohybu v  práci. Bylo mi jasné, že jediným vhodným materiálem na výrobu bude špičkový Power Stretch Pro od Polartecu, který dlouhodobě úspěšně používáme např. na bundy AXIS nebo CIMA PLUS. Tenhle vysoce hřejivý materiál s vnitřním počesem vyniká parádní elasticitou, která umožní v overalu udělat jakýkoliv pohyb. Zároveň skvěle odvádí pot od těla, takže i při náročných aktivitách, jakou lezení po stožárech bezesporu je, je zachován vysoký komfort uživatele. Model jsem navíc doplnil technickými detaily, jakými jsou lemovací gumičky na nohavicích umožňující jejich zkrácení dle výšky bot a také dlouhým zipem v zadním dílu, díky kterému si není problém dojít v overalu i na záchod.

Výškaři byli po první zimě s VINSONEM opravdu spokojení, chtěli další a další kusy,  a tak mě napadlo nabídnout tento model také našim zákazníkům pro civilní aktivity. Je skvělý např. při bivakování v chladných zimních podmínkách. Mnoho uživatelů z řad našich testérů už ho ocenila i jako večerní „neformální oděv“ na studených horských chatách. Je to vynikající spodní vrstva pro freeridové a horské lyžovaní. Výborně poslouží pro zimní a především ledovcové lezení. A je skoro nutností pro expediční nasazení. Díky zmíněnému zipu na zadní části si overal chválí i ženy, které je jinak kvůli problémům při návštěvě toalety nemají příliš v lásce.

VINSON je zkrátka parádní parťák všude tam, kde hrozí zima a nepohoda. Mám ho již sám vyzkoušený, a byl jsem fakt spokojený. Půjčoval jsem ho i synovi Davidovi, který v něm minulou zimu bivakoval v Tatrách, třeba při zimním přechodu Gerlachu... tam prý většina kamarádů strávila dlouhou noc „klepáním kosy“ a on byl ve VINSONu úplně v pohodě. Prostě, tenhle izolační overal můžu jen a jen doporučit.

Radek Nováček

Chceš slevu?