made in eu

Pánská izolační bunda v novém atraktivním designu. Model pro zvýšení tepelného komfortu použitelný během celého roku při všech outdoorových a sportovních aktivitách. Polartec Power Stretch Pro je jeden z nejkvalitnějších materiálů ve své kategorii, má vyn

Mikinu jsme vyprodali

Můžete si vybrat z aktuální nabídky "mikiny" nebo z celého katalogu.

TECHNICKÉ INFORMACE

Kód 55347.031
Barva blue/black
Hmotnost 440 g (L)
Materiál Polartec® Power Stretch® Pro 53 % PES + 38 % PAD + 9 % PUR

POPIS

 • Tvarovaný přiléhavý límec
 • Centrální zip po zapnutí neomezuje pohyb hlavy
 • Dvě hrudní zipové kapsy umístěny nad bederním popruhem batohu.
 • Anatomické boční díly s přidaným materiálem v podpaží, umožňující zvýšenou pohyblivost paží.
 • Anatomicky tvarované rukávy.
 • Tvarovaný, vzadu prodloužený spodní okraj
 • Ploché, elastické švy
 • Vyrobeno v České republice
 • Kolekce zima 2016-17
 • Na zimu 2016-17 objednali: BIKE SPORT Chrudim - FIDOSPORT Vrdy - HANIBAL Praha Korunní - HANIBAL Praha Senovážné - HOROLEZENÍ.CZ Vrchlabí - OK SPORT Liberec - ROCKPOINT Brno Olympia - ROCK POINT Liberec Nisa - ROCK POINT Ostrava Avion - ROCK POINT Plzeň - ROCK POINT Praha Poříčí - SPORT BÁRT Ústí nad Orlicí - ZÁKLADNÝ TÁBOR Vrútky - UP DOWN Náchod
 • Ekologicky šetrný výrobek - NATURE FRIENDLY více zde
 • PATAGONIA TESTED – Markus Pucher, první zimní sólový výstup na Cerro Pollone (září 2016). Bunda AXIS – „jeden z mých nejoblíbenějších kousků od Directu, super příjemný materiál, ani po mnoha měsících co jí skoro nepřetržitě nosím, tak ani stopa po obnošení, žádné žmolky, velmi teplá, v Patagonii jsem ji měl jako základní druhou vrstvu, prakticky jsem jí neodložil. Velmi strečová, velmi pohodlná, bez výhrad. Taky díky!!„ Expediční oblečení: DEVIL ALPINE bunda a DEVIL ALPINE kalhoty - (svrchní vrstva), bunda TORNADO - (lehká záložní větrovka), bunda AXIS - druhá vrstva, bunda BELAY - hlavní izolačka.

SLOVO DESIGNÉRA

Materiál POLARTEC POWERSTRETCH PRO je splněný sen každého textilního návrháře, který hledá ideální materiál pro zateplovací vrstvu. Je vysoce elastický a zároveň díky polyamidu velice odolný proti žmolkování a poškození všeobecně. Hladký vnější povrch slušně chrání proti větru a zároveň na něm nedrží nečistoty. Vnitřní počesání materiálu zajišťuje vysoký komfort i při nošení na holém těle a parádně odvádí pot pryč od pokožky. V Directalpine používáme verzi „PRO“, která má vyšší podíl polyamidu, a je tedy mechanicky odolnější, nežmolkuje, je to nejlepší materiál tohoto typu od amerického Polartecu, stále ještě vyráběný v USA.

Takže pro univerzální izolační bundu do nejtěžších podmínek to pro mě byla jasná volba. Elasticita materiálu mi dovolila udělat střih AXISky pěkně na tělo, ale zároveň poskytuje dost místa pro případnou spodní vrstvu. Takže i když se po ní navrstvíš, nebude tě omezovat v pohybu. To samé platí i o střihu. Protáhl jsem anatomicky střižené boční díly do podpaží, aby byl pohyb rukou naprosto volný. Při lezení o ní nebudeš ani vědět. Kapsy jsem umístil schválně výš, aby ses do nich dostal i se zapnutým bederákem, nebo s nasazeným sedákem a přidal ještě jednu doplňkovou na hruď. Bunda je dlouhá tak akorát, se zadním dílem prodlouženým pro zvýšenou ochranu zad.

AXIS je zkrátka parádní bunda pro aktivní pohyb. Ať už ji vezmeš na lezení, běžky, skalpy, kolo, nebo sněžnice, vždy oceníš vysoký komfort nošení. Využiješ ji jednak jako izolační vrstvu pod softshellovou nebo hardshellovou bundu, ale díky tomu, že je její materiál i trochu odolný proti profouknutí, ji můžeš nosit i jako vnější vrstvu. Prostě univerzální bunda, co ti bude sloužit roky!

Radek Nováček

Chceš slevu?