made in eu

Velmi lehké nepromokavé záložní kalhoty s výbornou sbalitelností. Kvalitní funkční 3vrstvý laminát, přesto lehký, s vynikající životností a odolností. Díky vyšší strečovosti velice pohodlný model záložních kalhot pro širší možnosti celoročního využití. Id

1. Vyberte barvu

Kalhoty jsme vyprodali

Můžete si vybrat z aktuální nabídky "série MIDI" nebo zobrazit všechny kalhoty.

TECHNICKÉ INFORMACE

Kód 55328.032
Barva black
Hmotnost 470 g (L)
Materiál Hardshell 3-layer laminated DERMIZAX 1-layer - outer: high strenght functional fabric (100% PAD), DWR (PFOA free, ECO Friendly) 2-layer - membrane: DERMIZAX - 20.000 mm H2O / 8.000 g/m2/24 hr. (100% PUR) 3-layer - inner: 100% PAD Reinforcements: Kevlar 87 % PAD + 13 % aramid PAD 100% sealed seams

POPIS

  • Pohodlný elastický pas, s možností osazení opasku, odepínací šle.
  • Poklopec s vodoodpudivým zipem se dvěma protisměrnými jezdci.
  • Jedna zipová kapsa, sloužící zároveň jako praktický transportní vak pří sbalení kalhot.
  • Boční vodoodpudivé zipy, asymetricky posunuté do zadních dílů (eliminace poškození), umožňující odvětrání a především navlečení kalhot přes boty (včetně lyžařských).
  • Spodní okraj nohavic s regulací obvodu, dostatečně široký i přes lyžáky bez nutnosti rozepnutí zipu, doplněný zajišťovacím háčkem pro připnutí spodní části ke šněrování.
  • Vnitřní strana kotníků zesílená oděruvzdornou tkaninou.
  • Kolekce Léto 2017
  • Na léto 2017 objednali: ALPSPORT Praha Florenc - ALPSPORT Praha Vinohrady - HANIBAL SPORT Praha - HANIBAL SPORT Brno - KOLA NOVÁK Blansko - SAGITA SPORT Jičín - YETTI SPORT Pardubice - SPORT HLUBINA Ostrava
  • Vyrobeno v České republice
  • Ekologicky zodpovědná výroba - NATURE FRIENDLY více zde

SLOVO DESIGNÉRA

Už když jsem si před léty vzoroval první lehkou technickou bundu GUIDE, věděl jsem, že k ní budu potřebovat podobně lehké převlečné kalhoty. Takovou nezbytnou součást vybavení, kterou můžeš mít stále sbalenou v batohu, s kterým vyrážíš do hor. Kalhoty, o kterých nevíš, dokud tě na horách nepotká opravdu špatné počasí a ty najednou nutně potřebuješ co nejlepší ochranu. A tak vznikl model MIDI.

U jejich tvorby jsem se zaměřil hlavně na ty nejdůležitější věci – aby přes svoji zdánlivou jednoduchost byly pěkně anatomicky střižené a dobře seděly. Přidal jsem jednu kapsu, do které kalhoty snadno sbalíš, prostě do miniaturního balíčku. Dlouhé zipy ti dovolí na sebe kalhoty obléct během okamžiku bez nutnosti sundávat pohory, lyže, nebo mačky. Tyhle dlouhé zipy můžeš také parádně  použít  jako větrací otvory při vyšší fyzické zátěži, když šlapeš naplno do kopce. Základní lehký materiál kalhot je  na vnitřní straně nohavic a celém jejich spodním lemu „okovány“ velmi pevným a odolným kevlarem, který zajistí dostatečnou ochranu jejich nejexponovanějších částí.

S výsledkem jsem nadmíru spokojen. Doporučuji je všem, kteří potřebují nepromokavé horské kalhoty, ale rádi chodí na lehko. MIDI je nezklamou – lehké, funkční záložní kalhoty. A těm, kteří shánějí spíše silnější a robustnější kalhoty do opravdu nejnáročnějších podmínek, nabídnu kalhoty DEVIL ALPINE .

Radek Nováček

Chceš slevu?