made in eu

Velmi odolné a pohodlné hardshellové kalhoty, ideální pro expediční nasazení, horolezectví, skialpinismus, VHT, turistiku, lyžování. Vyvinuty pro nasazení v těch nejnáročnějších podmínkách. Materiál zaručuje maximální ochranu proti vodě a větru s velmi do

Kalhoty jsme vyprodali

Můžete si vybrat z aktuální nabídky "série DEVIL ALPINE" nebo zobrazit všechny kalhoty.

TECHNICKÉ INFORMACE

Kód 53637.024
Barva black/orbit
Hmotnost 627 g (L)
Materiál Hardshell 3 layer laminated Dermizax® EV: 1-layer: high strenght functional fabric (100% PAD) 2-layer: membrane Dermizax EV - 20.000 mm H2O/16.000g/m2/24 hr. (100% PUR), 3-layer: (100% PAD)
Střih unisex

POPIS

 • Zvýšený pás s ochranou zad, regulovatelný v bocích suchým zipem. Pás stažen uvnitř protismykovou gumou.
 • Poklopec s vodoodpudivým zipem se dvěma protisměrnými jezdci.
 • Praktická kapsa vpředu pod páskem.
 • Anatomicky vsazená kolena.
 • Vsazení a rozdílné polohování strečových dílů pro zvýšení pohyblivosti.
 • Nohavice s ochranným návlekem. Regulovatelná šířka spodní části nohavic.
 • Regulovatelný obvod lýtka.
 • Zesílení nohavic na kotníku oděruodolnou tkaninou.
 • V bocích vsazeny celorozepínací vodoodpudivé zipy bez krycích lég s dvěma protisměrnými jezdci. Zipy stočeny spirálově vzad pro lepší ovladatelnost a snížení případného poškození.
 • Odepínací šle.
 • Na kolenou nalaminované protektory.
 • Inovace: Odolnější (nylon) , lehčí a výrazně strečový materiál, ještě propracovanější střih.
 • Zipy YKK
 • Vyrobeno v České republice / v Evropě

SLOVO DESIGNÉRA

Stejně jako u DEVIL ALPINE bundy jsou aktuálně vyráběné kalhoty již svojí čtvrtou generací, kdy se proti předchozím verzím klade ještě větší důraz na maximální jednoduchost a eliminaci jakéhokoliv selhání tohoto modelu. Proto jsou záměrně co nejjednodušší. Na první pohled se ti snad zdají obyčejné, nepříliš výrazně členěné, bez technických a optických designových vychytávek. Ale právě tato jednoduchost, až strohost, je jednou z největších devíz kalhot DEVIL ALPINE. Zapomeň na to, co spousta výrobců horského oblečení zbytečně do svých nejdražších modelů přidává a až nesmyslně propaguje. Příliš mnoho kapes,…nejrůznější zipová odvětrávání,…krycí légy,… přestřihy a jejich nutné přelepení,…zipy…, prostě zbytečné pitomosti: tohle v horských podmínkách nebudeš nezbytně potřebovat a zbytečně to zvyšuje jednak hmotnost, kterou táhneš, a jednak riziko možného selhání oblečení ve chvíli, kdy to nejmíň potřebuješ. Oceníš nízkou hmotnost, jednoduchost, strohost DEVILek! Mám bezpečně vyzkoušeno, že právě jednoduchost a maximální funkčnost jsou největšími přednostmi oblečení v náročných horských podmínkách. Obrovskou devízou těchto hardshellových kalhot je výborný anatomický střih s perfektně tvarovaným krokem a sedem.

Pokusím se ti vysvětlit jednotlivé detaily kalhot. Kalhoty mají záměrně zvýšený pas i vepředu a v bocích, aby se do nich dalo zastrčit svrchní oblečení (fleeska, pulover, triko) a nevyjíždělo ven. Zadní zvýšený klín je zevnitř podšit protismykovou gumou proti zabránění pohybu kalhot po vnitřních vrstvách oblečení. Obvod pasu můžeš regulovat pružným popruhem na suchý zip. Vepředu pod pasem je malá zipová kapsa, která je dostačující na drobnosti, doklady nebo cennosti. Nasazení kalhot bude téměř vždy s nějakou svrchní bundou (ať už DEVIL ALPINE bunda, nebo jiná), proto jsem záměrně zrušil boční kapsy, které jsou pro dané použití zbytečné: můžeš přece využít kapsy na bundě. Totiž - zipové kapsy na svrchních kalhotech ti skoro vždycky překáží pod nohavičkami sedáku. Jsou vždy nepříjemnou, tvrdou částí, která na pohodlí spíš ubírá, než aby oproti tomu tolik přidala na funkčnosti. Boční zipy, které jsou určeny především pro možnost obléknutí kalhot bez vyzouvání bot, jsou asymetricky zakřiveny. Nahoře jsou posunuty do přední části kalhot, čímž dosáhneš lepšího odvětrávání vršku kalhot. Ke spodnímu okraji jsou zipy směrovány do zadních dílů. Díky tomu se výrazně snižuje možnost jejich poškození o skálu, led, lyži apod. Pokud „potřebuješ“, otevřeš si kalhoty z boku, odhrneš takto uvolněný zadní díl kalhot a můžeš vykonat potřebu bez nutnosti sundání kalhot, odepínání kšand, rozepínání nebo sundávání bundy. Materiál je velmi lehký a přitom robustní, oděruodolný a dostatečně elastický. V případě roztržení zabrání miniripstopová mřížka pokračování dalšího natrhávání. Díky spodní vrstvě (rubové) použitého materiálu v případě namrznutí vlhkosti v kalhotách velmi snadno led vyklepeš a kalhoty jsou zase v pohodě a v suchu. Na vnitřní části nohavic je u kotníků ochranný sněhový límec, který zabrání pronikání sněhu do bot. Ve spodní části límce je osazena elastická protismyková guma. Obvod nohavic lze dole regulovat přepínkou s druky, která zároveň slouží jako ochrana jezdce bočního zipu. Samotný spodní okraj je tvarován tak, aby přední část byla delší a lépe překrývala botu. Vnitřní stahovací guma je doplněna háčkem, který lze zaháknout o tkaničku a guma tak souměrně stáhne dolní okraj kalhot kolem boty. A navíc zabraňuje vytažení okraje nohavice kalhot nad botu. Spodní kotníková část kalhot je osazena ochranným materiálem, který výrazně eliminuje poškození ostrými předměty (hrana lyže, mačky apod.)

Z hlediska použití jsou kalhoty DEVIL ALPINE předurčeny pro extrémní akce i pro klasické horské túry, jako jediná univerzální ochrana pro celou túru. Vhodné jsou i jako záloha pro skialpové túry. Díky anatomickému střihu a použitému materiálu jsou skvělé pro freeridy, lyžování a lezení v ledu. Trilaminát (použitý materiál) je v zimě perfektní, ráno se vzbudíš, vylámeš z kalhot led a navlékneš je na sebe suché. Přes rok představují perfektní zálohu pro těžký letní treky, kde využiješ jejich absolutní ochranu například při túře v celodenním dešti. Pokud opravdu něco děláš a jenom si to nenamlouváš, tak DEVILky fakt využiješ a oceníš a neměl bys bez nich na své akce vůbec vyrazit.

Radek Nováček

Chceš slevu?