made in eu

Zimní sportovní bunda s vynikající izolací Primaloft® kombinuje dvě funkční textilie pro zajištění tepelného komfortu. Na ramenou je použit materiál se zvýšenou ochranou před před mokrým sněhem či lehkým deštěm. Přesný anatomický střih, minimální váha, př

Bundu jsme vyprodali

Můžete si vybrat z aktuální nabídky "bundy" nebo z celého katalogu.

TECHNICKÉ INFORMACE

Kód 55339.031
Barva blue/yellow
Hmotnost 468 g (L)
Materiál Pertex Quantum 35 g/m2 (100% PAD), DWR (PFOA free, ECO Friendly), Ramena: Pertex Endurance 60 g (100% PAD), Výplň: PrimaLoft® Silver 133 g/m2 + PrimaLoft® Silver 60 g/m2 (100% PES)

POPIS

 • Ramenní díly osazeny lehkýmPertex Endurance pro dosažení vyšší odolnosti.
 • Účelná kombinace dvou různě silných izolací pro vyvážení potřebné hřejivosti a nízké hmotnosti (jádro těla 133 g, rukávy 60 g).
 • Anatomicky tvarovaný límec.
 • Anatomické rukávy zakončené elastickou manžetou.
 • Hrudní zipová kapsa, dvě spodní zipové kapsy umístěny nad bederním popruhem batohu.
 • Jednoruční stahovaní tvarovaného spodního okraje.
 • Vnitřní jednoduchá kapsa pro transportní sbalení celé bundy.
 • Identifikační štítek.
 • YKK - zipy
 • Vyrobeno v České republice
 • Kolekce zima 2016-17
 • Na zimu 2016-17 objednali: HANIBAL Praha Korunní - HANIBAL Praha Senovážné - ROCKPOINT Brno Olympia - ROCK POINT Liberec Nisa - ROCK POINT Ostrava Avion
 • Ekologicky šetrný výrobek - NATURE FRIENDLY více zde
 • PATAGONIA TESTED – Markus Pucher, první zimní sólový výstup na Cerro Pollone (září 2016). Bunda BELAY – „Belay při expedici splnila přesně co jsem od ní čekal – dobrý střih, skladnost, pohodlí. Sbalená v batohu = ani jsem o ní nevěděl. Když šlo do tuhýho, tak přišla ke slovu. Měl jsem jí jako hlavní izolačku, osvědčila se, vydržela co vydržet měla, posloužila perfektně. Z mého pohledu velmi povedený kus, který naplno odvedl svojí službu.“ Expediční oblečení: DEVIL ALPINE bunda a DEVIL ALPINE kalhoty - (svrchní vrstva), bunda TORNADO - (lehká záložní větrovka), bunda AXIS - druhá vrstva, bunda BELAY - hlavní izolačka.

SLOVO DESIGNÉRA

Myšlenku tohohle modelu svým způsobem objasňuje i samotný název bundy BELAY (anglicky: jistit). Stojíš na štandu, jistíš parťáka, je ti kosa. Mockrát tě při tři tvých dobrodružství zastihne rychlá změna podmínek jako ochlazení, vítr. A právě v tuhle chvíli potřebuješ takovouhle izolační bundu.

Vrchní větruvzdorný materiál (Pertex Quantum) zabezpečuje vynikající ochranu proti větru, takže odpadá potřeba kombinovat větrovku s fleecovou bundou nebo jinou izolační vrstvou. Vnitřní patentované rouno Primaloft v současnosti představuje nejlepší alternativu k nejkvalitnějším péřovým náplním. Primaloft se může pochlubit většinami skvělých vlastností peří – měkkost, stlačitelnost, izolační vlastnosti. Zároveň ale nemá téměř žádnou z jeho negativních vlastností. Primaloft nenavlhne, rychle schne, lépe se udržuje a díky standardní údržbě (běžné praní) má i delší životnost. Stačí ti teda jediná bunda zabezpečující termoizolaci i větruvzdornost zároveň – nepotřebuješ fleesku + větrovku, protože BELAY ti je obě dokonale nahradí. Díky anatomickému, přiléhavějšímu, kratšímu střihu je bunda zvláště vhodná jako spodní izolace pod tvoje DIRECTALPINE svrchní hardshellové nebo softshellové bundy. BELAY záměrně nemá kapuci, protože ta by překážela právě při použití pod svrchní bundou. Límec s izolací dobře přiléhá ke krku. Bunda má praktickou zipovou náprsní kapsu a dvě dostatečné spodní zipové kapsy. Do vnitřní jednoduché kapsy případně můžeš celou bundu sbalit pro transport. Spodní okraje rukávů mají příjemné elastické ukončení. Spodní okraj je jednoduše regulovatelný.

BELAY ti výborně poslouží jako izolační záloha pro delší túry nebo výlety. Skvěle ji použiješ i jako hlavní bundu v chladných nebo mrazivých dnech, prostě parádní lehoučká bunda na zimu. A kdykoli vyrazíš ven, na skály, lezení, zimní túru nebo horské lyžování, přibalíš si tuhle lehoučkou bundu do báglu, a když se ochladí, vezmeš jí prostě na sebe a v pohodě „to dáš“. Prostě vždycky víš že i když se ti zkazí počasí, tak jako jsi to už párkrát zažil, nebo se ti protáhne akce, můžeš bez obav obléknout BELAY a v pohodě dokončit svoje dobrodružství.

Radek Nováček

Chceš slevu?