made in eu

Velmi funkční, technická slabší bunda pro náročnější aktivity. Vysoká účelnost díky hybridní kombinaci materiálů. Přední díl bundy a ramena jsou ze softshellu - zabezpečují perfektní ochranu proti větru a výbornou prodyšnosti i při intenzivní aktivitě. Os

Bundu jsme vyprodali

Můžete si vybrat z aktuální nabídky "bundy" nebo z celého katalogu.

TECHNICKÉ INFORMACE

Kód 53659.027
Barva black
Hmotnost 530 g (L)
Materiál Base: Dynamic Soft Shell: 2-layer laminate: PAD / PES fabric + PES microfleece, Other: Cordura WBL system (46 % Cordura + 32 % Tactel + 14 % Lycra + 8 %, Coolmax®), DWR finish, 86 % PAD + 14 % Elastan (235 g/m2) - Dynamic softshell - 2 nebo 3 vrstvý laminát s dokonalou propustností. Tento materiál byl vyvinut se zvláštním důrazem na propustnost pro vodní páru, nízkou váhu a dostatečnou ochranu proti větru a vodě. Lehký splývavý laminát s vnitřní izolační vlněnou vrstvou. Uživateli zajišťuje vynikající komfort a odvětrávání i při náročnější outdoorové aktivitě a zároveň zabezpečuje skvělou ochranu proti větru. 3 vrstvá varianta s membránou zajišťuje i dostatečnou voděodolnost.

POPIS

 • Vyšší tvarovaný límec s funkční kombinací tkanin. V límci slabá elastická kapuce.
 • Ramena zesílena kevlarovou tkaninou.
 • Přední a ramenní díly ze softshellu pro lepší ochranu před chladem a větrem.
 • Dvě boční zipové kapsy, jedna horní zipová doplňková.
 • Boční díly z technické pleteniny se spodním výčesem pro lepší prodyšnost
 • Anatomicky tvarované, přiléhavé rukávy s kombinací materiálů: přední nárazová zóna softshell, spodní a zadní díly z technické pleteniny s příměsí Coolmaxu.
 • Rukávy ukončeny ohebnou manžetou, která umožňuje přehnutí a zahřátí zapěstí.
 • Bezpečnostní reflexní proužky na rukávu a horni kapse.
 • Dostatečně prodloužený zadní díl, přední díl zkrácen pro lepší pohyblivost. Vzadu v pase elastické stažení pro přilnutí k zádům.
 • Spodní okraj bundy regulovatelný (jednoručně).
 • Všechny švy technologií elastického šití.
 • Inovace: lépe tvarovaný střih; odlehčení celé bundy; ještě funkčnější doplňkové materiály; zajištění kapuce v límci slabým zipem; nové, lepší ukončení spodního okraje, doplněné o stahování.
 • Zipy YKK
 • Vyrobeno v České republice / v Evropě
 • Kolekce zima 2013-14
 • Na zimu 2013-14 objednali: Horosport Liptovský Mikuláš - Pinguin Náchod - Rivel Sport Banská Bystrica - Tulák Outfit Trenčín - Vivat Sport Valašské Meziříčí - HUDY Jičín
 • Ekologicky šetrný výrobek - NATURE FRIENDLY více zde

SLOVO DESIGNÉRA

Softhsellová bunda SUMMIT je od této sezóny opět inovovaná a je opět reprezentantem ryzí funkčnosti oblečení značky DIRECTALPINE. Tato maximální funkčnost ho předurčuje k použití při aktivitách s vyšší zátěží, fyzickou námahou. Vychází z myšlenky ochrany jádra (středu těla) uživatele v nárazové zóně (předek), a zároveň dosažení maximální možné prodyšnosti bundy v ostatních jejích částech. Výborně tak zajišťuje fyziologický komfort uživatele. Přední část bundy a ramena jsou z bariérového, tj větruodolného ochranného, softshellu s funkční spodní coolmaxovou vrstvou, zajišťující odvod potu od těla. Zbytek bundy je kombinací více funkčních pletenin, z nichž jedna zabezpečuje potřebný odvod vlhkosti od těla (coolmax) a druhá, doplňková pletenina, zaručuje tepelnou izolaci na potřebných místech (thermolite). Zároveň je velmi elastická a zajišťuje perfektní flexibilitu bundy, pohodlí. Stejně jako na kalhotách CASCADE PLUS jsem i na vývoji SUMMITU úzce spolupracoval s týmem profi závodníků rodinného italského výrobce skialpových lyží, firmou SKITRAB. Jejich testování a nápady mi dali několik zajímavých doplňujících podnětů pro vývoj této bundy.

Konstrukce SUMMITU je velmi propracovaná. Jak přiléhavý anatomický střih, tak funkční kombinace materiálů jasně definují jeho použití – náročné, často fyzicky namáhavé aktivity, kdy jedeš opravdu naplno! Dvouvrstvý přiléhavý límec má na vnitřní straně coolmaxový proužek, který odvádí případný pot z krku. Navíc mezi dvěma jednotlivými vrstvami límce je integrovaná kapuce z měkkého elastického materiálu, velmi příjemná, perfektně sedne – umožňuje nasadit tuto kapuci pod helmu a lépe tak chránit hlavu proti chladu. Na ramenou je zasazen elastické ochranné panely s kevlarem, jako ochrana ramenou při nošení báglu nebo lyží. Na hrudníku je praktická kapsa. Spodní boční kapsy jsou dostatečně vysoko a nebrání vstupu do kapes i při použití bederáku báglu nebo lezeckého/skalpového úvazku. Centrální zip je zespoda krytý légou, která zabraňuje profouknutí na tělo. Rukávy SUMMITU jsou anatomicky tvarované. Lem je zakončen elastickou manžetou, která je dlouhá, lze ji přehrnout přes zápěstí a hřbet ruky – pro základní ochranu rukou proti chladu - a lze ji zafixovat na ruce otvorem pro palec. Boční díly nemají v podpaždí dělení, to znamená, že při zvednutí rukou není bunda vytahována z pasu ani ze zad. Spodní lem bundy je regulovatelný gumovým lankem, i jednoručně, snadno se ovládá třeba i v silných zimních rukavicích. Reflexní prvky na bundě jsou rozvrženy tak, že z jakéhokoli úhlu pohledu je jeden z reflexních tisků či proužků viditelný a zvyšuje tak tvoji bezpečnost nebo možnost identifikace v noci v horách.

Bunda SUMMIT je jednoznačná volba pro lidi, kteří rádi „jedou naplno“, dávají to na 100%. Jestli se často pohybuješ s báglem, se SUMMITEM zapomeň na prochladlá promočená záda pod batohem, když si na chvíli zastavíš a chceš vydechnout. I pod báglem bunda dobře dýchá. Přední náporovej softshell je dostatečná ochrana i při silném větru a chrání jádro tvého těla a udržuje ho v teple, a ostatní části bundy přitom stíhají odvětrávat. Při náhlém zhoršení počasí by si kvůli odkryté hlavě rychle vychladl, hlava je velký zdroj ochlazování těla – ale to neřešíš… vytáhneš z límce přiléhavou integrovanou kapuci, která ti v okamžiku poskytne dobrou ochranu. Nefouká ti na krk ani hlavu a hned je ti líp. Přetáhneš manžety přes zápěstí a ruce a máš provizorní rukavice pro základní ochranu rukou. Ty tak můžeš jet dál naplno a oddálíš tak výrazně dobu, než budeš opravdu potřebovat vytáhnout záložní ochrannou bundu. Výrazně přiléhavý střih SUMMITU je veliký plus pro použití lehkých záložních bund, kdy může fungovat jako pohodlná druhá vrstva a nepřekáží pod svrchní bundou. SUMMIT je bunda pro srdcaře, pro ty, kteří do toho jdou naplno.

Radek Nováček

Chceš slevu?