Ondra Neuman

  • Ondra Neuman
  • Ondra Neuman
  • Ondra Neuman
  • Ondra Neuman
  • Ondra Neuman
  • Ondra Neuman
  • Ondra Neuman
 

Narozen v Liberci, tráví pracovní čas kdesi na obchodě.

Co mě baví na práci v D.A.: Pracovat s lidmi podobného ražení, a s produkty, za které se můžu postavit. Férovost v týmu a přátelské vztahy se zákazníky. Prosluněné  jarní obědy v Kateřinkách u ohniště – takový zaměstnanecký benefit hned tak nikde není : )

Koníčci: Lezení, hory, kolo, knížky.

Nejvíce ceněný výkon: v horách Festkogel a Dachstein  krásnými cestami a se skvělými parťáky, tatranská Hokejka nebo Batizák, u nás pro mě velmi hodnotná morálová Jizerská melta na Zahradních plotnách.

Oblíbená oblast: Jizerky, Gesäuse, Dachstein, Tisá & Ostrov.

Oblíbené roční období: Jaro, když se to začne zelenat.

Rád si počte: Hemingway, Heller, Poláček, Vaculík, Jirotka.

V uších mu zní: vlastně všechno kromě dechovky, od Led Zeppelin, přes Nohavicu, Goťáka i Rotrovou, až po Nightwish a Händela.

Ideální víkend: lezecký srpen v horách – ještě dlouhé dny a už jisté počasí.

Favorité  z dílny Directalpine a proč:  Poslední roky určitě kalhoty  CRUISE – pro mě jedny z nejuniverzálnějších, nejpohodlnějších a zároveň nezničitelných kalhot, v létě na lezení i chození do hor, ale v pohodě i na kolo, na písek, do Jizerek, v zimě se spodkama na cokoli, kalhoty úplně na všechno a můj jasný favorit. Vedle nich CASCADE LIGHT, odlehčená, hardcore verze oblíbených CASCADE, sportovní záležitost, skvělé kalhoty. Mezi bundami rozhodně univerzální všechnobunda TACUL – pokryje mi maximum mých aktivit od letních hor, přes jarní a letní skalky, až po kolo a běžky, takovou bundu jsem hledal roky a konečně mám dvě. A nemůžu nezmínit GUIDA – skvělá lehká hardshellka, perfektně sedne a celý rok dodává jistotu v mizerných podmínkách nebo při změně počasí, na tuhle bundu se prostě dá spolehnout . A jak se začne ochlazovat, nebo i v letních horách, tak nevyjdu do terénu bez skvělý a prodyšný ALPHA vesty, ať už na sobě nebo jako záložní izolačku utopenou někde v báglu – lehká, fantasticky dýchá, záležitost na hory, kolo, skialpy i běžky, opravdu revoluční materiál a jeden z mých čerstvých favoritů v Directalpine kolekci.

Jo a ještě šorkty TRIP, na ty bych snad zapomněl, v létě nepostradatelná součást šatníku – výjimečně řešené kraťasy, s plným rozepínáním po stranách, takže je prostě otevřeš a perfektně luftuješ na všechny strany. Do horkých letních dnů už neznám nic lepšího!

Oblíbený nápoj: pivko, ideálně z místního zdroje, Krásná Studánka 12 a tak.

Moudro na konec: Chlast – slast. Jára Cimrman.